Krimi

Zranění cyklisté i motorkář, záchranka na severu Moravy měla napilno

Zranění cyklisté i motorkář, záchranka na severu Moravy měla napilno
Zdroj: TV Nova

Dva těžce zranění cyklisté v bezvědomí, vážné poranění motorkáře a chodkyně po střetu. Záchranáři na severní Moravě mají za sebou perný víkend.

Srážku 24letého motocyklisty s 30letou chodkyní, která se udála v neděli odpoledne v Beskydech v oblasti Starých Hamrů, odnesli oba aktéři vážným zraněním nohou.

Hůře dopadl muž. “Záchranáři jej vyprostili z kombinézy, zajistili pánevním pásem, uložili do podtlakové matrace, také podali kyslík a zavedli dva žilní vstupy pro podávání léků,“ uvedl mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

Související obsah

Zraněného transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice Ostrava, ženu tamtéž převezla sanitka.

Dobře na tom nebyl ani cyklista, pro kterého letěl po 15. hodině vrtulník ke Žďárskému potoku na Bruntálsku.

“Sedmačtyřicetiletý muž byl v terénu nalezen dalšími cyklisty, a to v bezvědomí a ohrožení života,“ popsal mluvčí. Muž si poranil hlavu a zdravotníci ho museli před odletem do nemocnice napojit na dýchací přístroj.

Související obsah

Další cyklista spadl z kola při sjíždění z kopce v sobotu večer v Čeladné na Frýdecko-Místecku. Zůstal ležet v bezvědomí a nedýchal.

“Došlo také k selhání jeho krevního oběhu. Základní první pomoc mu začali poskytovat svědkové události a následně v ní pokračovali rozšířenou resuscitací záchranáři. Podařilo se jim obnovit činnost srdce,“ informoval Lukáš Humpl.

Čtyřiašedesátiletý muž měl poraněnou hlavu, mozek a hrudník. Do ostravské nemocnice ho letečtí záchranáři přepravili v kritickém stavu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz