Domácí

Policie obvinila jednoho člověka a jednu firmu kvůli otravě řeky Bečvy

Policisté po devíti měsících zahájili trestní stíhání v případu otravy řeky Bečvy. Na základě shromážděných důkazů policie obvinila jednoho člověka a jednu firmu z Rožnova pod Radhoštěm.

Vyšetřování otravy řeky Bečvy se po devíti měsících posunulo.  "Z hlediska skutkové podstaty jde o spáchání dvou trestných činů, a to Poškození a ohrožení životního prostředí a Neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami," uvedla policie v pondělí na twitteru. Na základě shromážděných důkazů vyštřovatelé obvinili jednoho člověka a jednu firmu z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku.

  

Podle informací ze znaleckého posudku, který už dříve získala MF Dnes, padá hlavní podezření na firmu Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm. Ta ale jakákoliv obvinění odmítá. "Jestli je tam údajně napsáno, že se podezřívá Energoaqua, tak já to zásadně odmítám. Nemám žádnou oficiální informaci, ani jsme ten posudek nezaznamenali, že bychom ho viděli. Jsou to pouze tvrzení z nějakých deníků, které jsou nějakým způsobem zřejmě lépe informovány než policie," prohlásil ředitel rožnovské firmy Oldřich Havelka.

Související obsah

Posudek pro policii vypracoval soudní znalec Jiří Klicpera, který ho na začátku května předal kriminalistům.

Do Bečvy unikl prudce jedovatý kyanid 20. září minulého roku na Vsetínsku. V úseku 38 kilometrů došlo k masivnímu úhynu ryb a dalších vodních živočichů. Mezi podezřelými byla i firma DEZA, která spadá do holdingu Agrofert. Společnost se už dříve ohradila, že s únikem nemá nic společného.

Připomeňte si, jak probíhal závěrečný posudek znečištění Bečvy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz