Domácí

Tělo pohřešovaného Toma našli před 56 dny. Policie stále neví, jak zemřel

Tělo pohřešovaného Toma našli před 56 dny. Policie stále neví, jak zemřel

Vyšetřování smrti 15letého Tomáše z Brna se komplikuje. Policisté ani po 56 dnech případ ještě neuzavřeli. Stále zůstává nejasné, za jakých okolností přesně chlapec zemřel. Jeho tělo 4. května našel veslař v řece Svratce, předtím byl přes tři týdny pohřešovaný.

Přes tři týdny ho hledalo celé Brno i lidé napříč republikou. Po 15letém Tomáši P. se v polovině dubna slehla zem, když byl v pozdních večerních hodinách v městské části Jundrov venku s kamarády.

Začátkem května se potvrdil nejčernější scénář. Chlapcovo tělo plavalo v řece Svratce, kolem které se v osudnou noc pohyboval. Našel ho tam veslař. "Identifikační úkony potvrdily, že na hladině řeky Svratky nalezené tělo patří pohřešovanému mladíkovi. Kriminalisté budou při dalším vyšetřování hledat odpověď, za jakých okolností se dostal do vody," uvedl tehdy policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Tato odpověď ale ani po 55 dnech stále neexistuje. "Případ se ještě nepodařilo uzavřít. Vyšetřování trvá déle, než jsme původně předpokládali," řekl TN.cz v pondělí Malášek. Tomáš podle dosavadních výsledků šetření zemřel bez cizího zavinění, na definitivní potvrzení se však čeká.

Související obsah

Když veslař objevil v řece tělo, na místo se kromě policistů okamžitě rozjeli také hasiči. Povolávat záchranáře už bylo podle informací TN.cz zbytečné. Tělo museli ze Svratky vylovit potápěči.

Tragický konec rozsáhlého pátrání, do nějž se zapojili psovodi, helikoptéra i desítky dobrovolníků, zdrtil nejenom rodinu, ale i Tomášovy kamarády. U místa, kde ho našli, vznikl památník s jeho jménem i datem narození, v prvních dnech po neštěstí ho obestíralo i velké množství svíček nebo plyšáků.

Policie by měla případ dořešit v řádu nanejvýš týdnů. Pozůstalí se tak snad konečně dozvědí, co se 14. dubna v brněnském Jundrově odehrálo.

Připomeňte si smutný den, kdy ve Svratce našli chlapcovo tělo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz