Domácí

Za kolapsem 20 studentů v Sokolově je podle policie davová psychóza!

Za kolapsem 20 studentů v Sokolově je podle policie davová psychóza!
Zdroj: TN.cz

Desítky studentů zkolabovaly v pátek na jedné ze středních škol v Sokolově. Původně se pracovalo s verzí, že se studenti otrávili. Lékaři se nyní shodli, že za kolapsem stál nejspíše stres a davová psychóza.

Záchranáři se v pátek sjeli do Komenského ulice v Sokolově, kde se nachází střední policejní škola. Důvodem byl kolaps dvaceti studentů. Ti začali kolabovat na školním dvoře při předávání vysvědčení. Zasahující zdravotníci nejdříve pracovali s teorií, že se studenti otrávili neznámou látkou. Laboratorní vyšetření však otravu neprokázalo.

"Na základě výsledků dosud provedených laboratorních vyšetření krve a moči bylo vyloučeno, že by se u studentů sokolovské střední školy jednalo o intoxikaci a rovněž byla vyloučena přítomnost alkoholu či jiných návykových látek," uvedla policejní mluvčí Eva Valtová.

Související obsah

Lékaři se tak shodli, že studenti omdleli kvůli stresu. Podle předběžného vyjádření psychologa mohlo dojít následkem kolapsu u jedné ze studentek ke spuštění davové psychózy u ostatních studentů.

"Ve vzorcích odebrané vody ze strany Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje nebyla zjištěna přítomnost škodlivých látek. Rovněž byl požádán Český hydrometeorologický ústav o posouzení povětrnostních vlivů, kdy nebyla zjištěna žádná anomálie," dodala Valtová.

Desítka studentů střední policejní školy v Sokolově skončila v nemocnici. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz