Zahraničí

Slovák Josef zemřel v belgickém žaláři. Úřady potrestaly šéfa policie

Slovák Josef zemřel v belgickém žaláři. Úřady potrestaly šéfa policie
Zdroj: tvnoviny.sk

Belgické úřady potrestaly druhého nejvyššího policejního představitele za smrt Slováka Josefa Chovance. Ten zemřel v roce 2018 po potyčce s policí na letišti Charleroi. Šéf letištní policie André Desenfants přijde o část platu a možnost povýšení.

Případ smrti Slováka Josefa Chovance, který zemřel po potyčce s policií na letišti v Charleroi, se po dlouhých dvou letech posunul. Belgické úřady potrestaly šéfa letištní policie Andrého Desefantese, informuje portál De Morgen.

39letý Slovák zemřel v nemocnici poté, co si podle policie údajně sám způsobil těžká zranění. Belgickému deníku Het Laatse Niews se ale podařilo získat šokující záběry přímo ze žálaře. Na záběrech je možné vidět, jak Chovanec začal zničehonic mlátit hlavou o zeď. Místo přivolání záchranářů pak zkrvavenému muži čtveřice policistů ještě přidala.

Související obsah

Zasahující letištní policisté ho přitlačili na zem, jeden příslušník mu 15 minut klečel na hrudním koši a policistka dokonce hajlovala. Její kolegové se tomu navíc smáli.

Záchranáři nakonec zasáhli, ale už bylo pozdě. Chovanec po převozu do nemocnice upadl do kómatu a následujícího rána zemřel. Na Slováka si údajně muži zákona na letišti došlápli proto, že měl během letu dělat problémy. Policisté jej podezřívali, že je opilý. Pitva ukázala, že byl naprosto střízlivý.

Belgické úřady se dlouho dobu nechtěly k případu vyjdřovat. Samotný André Desenfants svou funkcil opustil minulý rok v srpnu. Desenfats nyní navíc přijde na dva měsíce o část platu a pět let nesmí být povýšen.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz