Zahraničí

Londýn zahalil hustý dým. Výbuch otřásl železniční stanicí

Plameny šlehající několik desítek metrů byly k vidění u železniční stanice Elephant and Castle v centru Londýna.

Exploze, vysoké plameny a mohutný černý dým. To vše bylo možno v pondělí spatřit v centru britské metropole kolem tři čtvrtě na dvě odpoledne tamního času.

Železniční stanice Elephant and Castle a její blízké okolí bylo během pár minut v plamenech. Vyděšení svědci ihned zveřejňovali šokující fotografie a videa z místa na sociálních sítích s tím, že všudypřítomný kouř pohltil celé okolí.

Policie následně evakuovala blízkou oblast a varovala před vdechnutím toxických látek. "Všichni jsme museli utéct z obchodu. Neviděl jsem, jak to začalo," uvedl pro list The Sun mechanik, pracující v nedaleké garáži. "V té době nás bylo v obchodě šest. Nechali jsme tam všechny naše věci a museli jsme utíkat. Viděl jsem plameny vysoké asi sedm metrů," dodal.

Související obsah


Obyvatel blízkého domu Adam Watts si zas postěžoval, že se mu v uzavřené oblasti ztratil kocour. "Doufám a modlím se, aby se vrátil živý. Počkám tady, dokud ho nezachrání," uvedl Watts. Podle londýnského hasičského sboru s požárem bojovalo přibližně 100 hasičů. Oheň zachvátil tři železniční oblouky, šest automobilů a telefonní budku. Podle policie by se nemělo jednat o teroristický čin.

hud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz