Domácí

Obětí tornáda je i učitelka Marie. Byla nezapomenutelná, truchlí studenti

Obětí tornáda je i učitelka Marie. Byla nezapomenutelná, truchlí studenti
Zdroj: TV Nova

Nejen obrovskou spoušť za sebou zanechalo tornádo na jižní Moravě, bralo i lidské životy. Jednou z obětí je i Marie, která učila matematiku a zeměpis na hodonínském gymnáziu. Její tragická smrt zasáhla kolegy, žáky i bývalé studenty, kteří na zeměpisářku vzpomínají s hlubokou úctou.

Tornádo, které se minulý týden prohnalo několika obcemi na jižní Moravě, připravilo mnoho lidi o střechu nad hlavou, některé ale i o jejich blízké. Mezi oběťmi je i učitelka Marie.

Hold její památce vzdalo na sociálních sítích hodonínské gymnázium, kde vyučovala po mnoho let zeměpis a matematiku. "Přiskočím, vyvětrám ... Rozsvítíme si velká salonní ... Tys expert, ty máš řešení ... Hvězda přichází, nemá přezůvky, hvězda odchází ... Každý absolvent hodonínského gymnázia si při těchto legendárních hláškách jistě vzpomene na jejich autorku, naši vždy usměvavou a energickou kolegyni," napsalo gymnázium.

"Maruščin život bohužel ve čtvrtek tragicky ukončilo řádění tornáda. Budeš nám chybět," vzkazuje jí kolektiv. Zpráva zasáhla i mnoho absolventů, kteří na gymnáziu prošli pod jejíma rukama.

Související obsah

"Osm let zeměpisu. Nebýt paní profesorky, nikdy bych z něj nematuroval jakožto ze svého oblíbeného předmětu. Svérázně pokroková, nezdolně fascinovaná tématy, která svět přináší. Kdyby tornádo přežila, vsadím se, že by příští týden nadšeně kreslila na tabuli schéma jeho vzniku. Já nezapomenu," napsal pod facebookovým příspěvkem její bývalý student Jakub.

I ostatní absolventi vzpomínají zejména na hodiny zeměpisu, které dělala unikátními. "Při hodinách zeměpisu, hlavně při zkoušení, jsme byli často v koncích, ale dnes bych si strašně přála, aby můj syn jednou natrefil na takhle skvělou, zapálenou, energickou a nezapomenutelnou paní učitelku," píše Dagmar.

V tuto chvíli úřady evidují šest obětí tornáda, včetně zeměpisářky z hodonínského gymnázia. Informaci redakci TN.cz potvrdilo tiskové oddělení Krajského úřadu Jihomoravského kraje. O život při živelní pohromě přišla mimo jiné i těhotná žena či dvouleté batole.

Tornádo poničilo i školy, žáci se tam tak už do konce školního roku nevrátí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz