Domácí

Rodina vyrazila na chatu. Tornádo zabilo dědečka a dvouletou vnučku

Rodina vyrazila na chatu. Tornádo zabilo dědečka a dvouletou vnučku
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Další tragický příběh má na svědomí tornádo na jižní Moravě. V sutinách rodinného domu zemřel dědeček a jeho dvouletá vnučka.

Rodině Kotkově a Procházkově tornádo zabilo dva milované členy. Původně to měl být pohodový víkend u dědy, který se ale proměnil v peklo. Ve chvíli, kdy přišla větrná smršť, byl dědeček Milan, jeho dcera Eliška a tři vnoučata v horním patře domu. Pak se zřítila střecha a všechny zavalily sutiny, museli čekat na záchranu. Svědectví zaznamenal portál aktuálně.cz.

Dědeček Milan byl na místě mrtvý, ostatní se hasičům podařilo z trosek vyprostit a sanitka je následně převezla do nemocnice. Tam svým zraněním podlehla nejmladší vnučka.

Související obsah


Maminka Eliška si vážně poranila páteř a čeká ji dlouhá a náročná léčba. Ostatní děti jsou v pořádku. Po fyzické stránce mají jen drobné odřeniny a pohmožděniny, po psychické stránce jsou na tom špatně.

"Prošly si peklem, které z jejich hlaviček nikdo nesmaže," líčí Veronika Procházková, které se tragédie osobně dotýká. Založila proto sbírku na webu Donio.cz na pomoc přeživším.

S následky tornáda pomáhají sedmáci z Mikulčic. Podívejte se na reportáž TV Nova:


 

mad, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz