Krimi

Vražda na úřadu práce: Podezřelý měl ženě vyhrožovat smrtí už dávno

Muž podezřelý z úterní vraždy ženy na úřadu práce v centru Prahy měl oběti vyhrožovat už v minulosti. Mluvil o tom dokonce ve videu na YouTube, které už z portálu zmizelo. Policisté jej podezřívají také z toho, že kyselinou poleptal svou bývalou kolegyni a připravil doma past, která zranila policistu.

Šestašedesátiletý muž podle policie začal plnit svůj plán pomsty za šest let staré propuštění z práce zřejmě už v pátek. To poleptal kyselinou svoji bývalou kolegyni. Zároveň zveřejnil video, kde mluvil o chystaném útoku na ženu z úřadu práce na pražských Vinohradech.

Proti úřednici prý obrátil svůj hněv proto, že mu v minulosti nepřiznala podporu v nezaměstnanosti ve výši 14 tisíc korun. Podezřelý ve videu, které už z YouTube zmizelo, ukázal dokument o pokutě 3000 korun od úřadu městské části Prahy 2 za výhrůžky smrtí z listopadu 2016. V úterý dopoledne měl své výhrůžky splnit a okamžitě se objevily spekulace, jestli nebylo v silách policie ženu ochránit.

Poprava za bílého dne

Přímo na pracovišti měl úřednici postřelit. Aby se při útěku maskoval, koupil si v nedalekém obchodě kšiltovku a košili. "Z nemocnice přišla velmi smutná zpráva. Postřelená žena zranění podlehla," uvedla policie ještě před tím, než muže dostihla. Při pátrání po nebezpečném muži pak policisté v jedné z hal v holešovické tržnici našli výbušniny. Ty byly uzamčené v kóji, kterou si pronajímal.

Související obsah

Jednoho z policistů minulou sobotu v bytě v pražské Libni zranila past, který měl senior nachystat buď na policisty, nebo na majitelku domu.

Obavy z dalších výbušnin

Až na základě kamerových záznamů muže dopadli v úterý odpoledne. V noci pak vypátrali i jeho auto, ale protože se obávali, že i tam by mohly být nastražené výbušniny, museli s jeho otevřením čekat. Nejprve až se přežene nad Prahou noční bouřka, pak na pyrotechnika a psa vycvičeného na vyhledávání výbušnin.

Kriminalisté zatím muže podezřívají z vraždy, za což by mu hrozil 20letý trest. Ale s největší pravděpodobností se seznam podezření ještě výrazně rozroste.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz