OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Úvěr pro živnostníky můžete získat také od nebankovní společnosti

Úvěr pro živnostníky můžete získat také od nebankovní společnosti

Plánujete rozjet svoje podnikání a poohlížíte se po úvěru? V dnešní době se bez úvěru začátky podnikání prakticky financovat nedají.

Drtivá většina lidí nemá zkrátka na účtech dostatek peněz, aby mohli efektivně začít podnikat. Právě proto jsou tady podnikatelské úvěry, které můžete získat jak běžně bance, tak dnes ale také jednodušeji od nebankovních společností.

Než si půjčíte, zamyslete se

Jak jsme již zmínili v úvodu, půjčka je často jediná cesta, jak se můžeme dostat ke svému podnikatelskému snu. Zjednodušeně řečeno, jak jej můžeme realizovat. Sny, které nám zůstanou pouze v hlavě, z těch totiž mnoho mít nebudeme. Na druhou stranu si však rozhodně nemusíte brát půjčku bezhlavě, ale je důležité zvážit své možnosti, abychom dokázali takovou půjčku splatit. Pokud se vrhnete do podnikání, je totiž finanční gramotnost naprosto klíčová. Právě zodpovědné nakládání s penězi vám totiž do budoucna umožní rozvinout funkční a úspěšné podnikání, které finančně uspokojí vás i vaši rodinu. Je proto dobré:

· Mít přehled o svých příjmech a výdajích

· Budovat si dostatečný finanční polštář

Pokud nemáte finanční polštář již dnes, kdy si teprve jdete pro půjčku, rozhodně se vyplatí začít jej budovat, jakmile vám začne vydělávat vaše podnikání. Vždy vám to totiž pomůže překlenout nenadálé situace s výpadky příjmů, které mnohdy neovlivníte.

Kdy je výhodnější banka a kdy nebankovní společnost?

Ačkoliv půjčku na podnikání máme často spojenu s tím, že navštívíme banku a vezmeme si účelový úvěr, v řadě případů na takový úvěr nemusíte dosáhnout. Tady přichází ke slovu úvěr pro živnostníky od nebankovních společností, které jsou schopny nabídnout také neúčelové půjčky, kdy tedy nemusíte dokládat způsob využití peněz. Celkově takové půjčky mají oproti bance některé výhody, mezi které patří například:

· Rychlost vyřízení úvěru

· Celková jednoduchost celého procesu

Rychlost spočívá například v tom, že případně lze takovou půjčku sjednat třeba přes internet, takže nemusíte nikam chodit. Je to typický znak většiny neúčelových půjček, kdy vše probíhá zkrátka rychleji. Tím se také zjednodušuje celkový proces, kdy často i zkoumání vašeho finančního zázemí je mnohem jednodušší, než v případě úvěru od banky.Nebankovní půjčky poskytují zavedené společnosti

Nebankovní půjčku navíc dnes můžete získat u zavedených společností, které jsou na trhu už opravdu dlouho. V dnešní době je navíc každá nebankovní společnost, stejně jako je tomu v případě klasických bankovních domů, pod dohledem ČNB. Přesněji, každá společnost, která poskytuje úvěry, musí být u ČNB registrována. Nebankovní společnosti také někdy nabízejí zajímavé akce, díky kterým můžete dosáhnout na lepší parametry půjčky. U půjček se samozřejmě vždy zajímejte zejména o podmínky splácení, případné sankce, nebo samozřejmě rovněž výši úroků a RPSN. Určitě je dobré, pokud můžete půjčku také předčasně splatit.

Srovnejte si nabídky

Kromě využití nejrůznějších akcí na půjčky, si můžete porovnat také nabídky na trhu mezi sebou. Na trhu s půjčkami samozřejmě působí velké množství finančních institucí, které nabízejí různé parametry svých úvěrových produktů. Proto rozhodně neškodí mít přehled o tom, kdo co a za jakých podmínek nabízí.

V tomto ohledu vám mohou být velmi nápomocny srovnávače půjček, které vám pomohou udělat si jasno v aktuální situaci na trhu s půjčkami a vybrat si tu nejlepší půjčku, která vyhoví právě vašim potřebám. Porovnáte si tak nebankovní půjčky přehledně vedle sebe. Díky tomu okamžitě vidíte, jak se jednotlivé parametry půjček liší. Mohou se lišit samozřejmě nejen v základních parametrech, jako jsou úroky, ale také poplatky, výše splátek, doba splácení a třeba také to, jak se jednotlivé nebankovní společnosti dívají na záznamy v registrech.
 

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Pr článek

Důležité Události

Píše se na Deník.cz