Domácí

Test, nebo rouška. Ministerstvo řeklo, jak to bude ve školách vypadat v září

Test, nebo rouška. Ministerstvo řeklo, jak to bude ve školách vypadat v září
Zdroj: TV Nova

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v úterý zveřejnilo manuál týkající se testování dětí na základních a středních školách v nadcházejícím školním roce. Z manuálu mimo jiné vyplývá, že děti, které nepodstoupí očkování nebo se nenechají testovat, budou muset i nadále nosit roušku.

Školní rok skončil teprve ve středu, ale ministerstvo školství už stačilo zveřejnit manuál, kterým upravuje testování žáků ve školách od září. Z dokumentu vyplývá, že děti, které se nenechají testovat, budou muset i nadále nosit ve školách roušky. 

Školy budou muset v září podle nařízení Ministerstva zdravotnictví zajistit provedení testování ve stanovené frekvenci a stanoveným způsobem.

"Naproti tomu děti a žáci budou mít nařízeno se podrobit buď tomuto testování, nebo určitým hygienickým opatřením (např. nosit po celou dobu přítomnosti ve škole nebo školském zařízení ochranu dýchacích cest, dodržovat určité rozestupy), jinak jim nebude školou umožněna osobní přítomnost na vzdělávání," píše se v dokumentu.

Související obsah

Testování žáků ve školách bude zahájeno první školní den a ukončeno už 9. září 2021. Provádět se bude opět rychlými antigenními testy. Žáci prvních ročníků základních škol budou mít výjimku a otestovat se budou moci až 2. září, tak aby nedošlo k narušení slavnostního ceremoniálu.

Vysvědčení ve středu po celé republice dostalo asi 1,4 milionu žáků základních a středních škol. Zpátky do školních lavic se děti vrátí přesně za 62 dnů. Tedy pokud se nějak extrémně nezhorší situace s covidem-19.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Lidi v karanténě odvolí ve středu 6. října

Prezident Miloš Zeman vyhlásil termíny hlasování pro lidi v karanténě. Volit do Poslanecké sněmovny budou 6. října. V pobytových zařízeních, mezi které se řadí například domovy důchodců, se bude volit ve čtvrtek 7. října. Rozhodnutí spolupodepsal předseda vlády Andrej Babiš.

Píše se na Deník.cz