Zahraničí

Horor na paraglidu! Z vody vyskočil žralok a ukousl muži nohu

V horor se změnila dovolená pro turisty, kteří si užívali v jordánském letovisku Akaba u Rudého moře. Dvojice si zaplatila vodní paragliding. Když však muž byl už ve vzduchu, z vody vyskočil žralok a zakousl se dotyčnému do nohy.

Zažít trochu adrenalinu se rozhodla dvojice v letovisku Akaba u Rudého moře. Právě proto si turisté zaplatili vodní paragliding. To však ještě nevěděli, jak moc se jim tento zážitek vryje do paměti. Ve chvíli, kdy se 37letý Jordánec začal zvedat do vzduchu, vyskočil z moře žralok a zakousl se mu do nohy.


Incident se měl odehrát minulý týden. "Muži při útoku žralok ukousl zadní část chodidla. Přerušil mu šlachy, natrhl svaly a zlomil několik kostí,“ píše Daily Mail.


Zraněného převezli záchranáři do nemocnice, kde musel podstoupit operaci nohy. Jeho stav by už měl být stabilní. Podle odborníka z Mezinárodního potápěčského centra v Akabě jsou útoky žraloků u Rudého moře velmi vzácné.

Související obsah


Odborník zároveň doplnil, že v moři žije několik druhů žraloků. Ti však nejsou pro člověka nebezpeční. Běžně se ale v mělké vodě u jordánského pobřeží nenachází. S podobným případem, kdy žralok na člověka zaútočil ve vzduchu, se však experti ještě nesetkali.

Lovce humrů spolkla ohromná velryba, v tlamě keporkaka strávil půl minuty. Připomeňte si reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz