Krimi

Střelba na úřadu práce v Praze: Policie obvinila zadrženého muže z vraždy

Policie ve čtvrtek obvinila muže, který měl zastřelit ženu na pracovním úřadu v centru Prahy, z několika trestních činů, a to včetně vraždy. Státní zástupkyně zároveň požádala o vzetí muže do vazby.

Podezřelý muž se krátce po zadržení policistům přiznal, že střílel. Zároveň se potvrdilo, že měl zesnulé úřednici před pěti lety vyhrožovat smrtí. Policie jej proto nyní obvinila z vraždy a dalších několika závažných trestných činů.

66letý muž s kriminalisty spolupracuje. "Činy popisuje a doznává se," řekl ve středu mluvčí pražské policie Jan Daněk. Muž měl vypovědět, že chtěl v páchání zločinů pokračovat. Cílem měli být lidé, s nimiž měl v posledních letech spory.

"Jednalo se jak o rodinné příslušníky, úředníky různých institucích, bývalé kolegy ze zaměstnání, zaměstnavatele, tak i pracovníky orgánů činných v trestním řízení. V podstatě se dá říci, že měl spory s každým, s kým přišel do styku. A tento okruh osob byl veliký," dodal Daněk.

Související obsah

Střílelo se v úterý dopoledne v Bělehradské ulici na Praze 2. "Na místě jsme ošetřili padesátiletou ženu. Svědci za pomoci dispečerů provedli také úspěšnou resuscitaci. Žena byla s velmi vážným zraněním transportována do nemocnice," informovala v úterý mluvčí záchranky Jana Poštová. Policie později uvedla, že postřelená žena svým zraněním bohužel v nemocnici podlehla.

Po celé Praze se následně rozjela velká pátrací akce. Do vzduchu vzlétl také policejní vrtulník, který se snažil vypátrat pachatele mezi bytovými domy. Policie po několikahodinových manévrech podezřelého muže dopadla v centru Prahy. Muž měl u sebe nelegálně drženou zbraň.

Kriminalisté od začátku pracovali s verzí, že se by se mohlo jednat o hledaného muže, který už je podezřelý z napadení ženy leptavou látkou ve Středočeském kraji. Ředitel krajského policejní ředitelství v Praze Tomáš Lerch následně na tiskové konferenci potvrdil, že mezi případy panuje souvislost.

Vražda na úřadu práce: Podezřelý měl ženě vyhrožovat smrtí už dávno. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz