Domácí

Blíží se dva státní svátky. Podívejte se, jestli v pondělí a v úterý nakoupíte

Blíží se dva státní svátky. Podívejte se, jestli v pondělí a v úterý nakoupíte
Zdroj: Getty Images

Blíží se dva červencové státní svátky. V pondělí si Česko připomene slovanské věrozvěsty Cyrila a Metoděje, o den později zase upálení mistra Jana Husa. Vzhledem k tomu, že na některé svátky mohou obchody zůstat otevřené a na některé ne, lidé se ptají, jestli si začátkem příštího týdne nakoupí.

Už od roku 2016 platí v České republice zákon o prodejní době v maloobchodech a velkoobchodech. Podle něj musí mít obchody s prodejnami nad 200 metrů čtverečních během vybraných státních svátků zavřeno.


Příští týden nás čekají rovnou dva státní svátky. V pondělí oslavíme Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, který připadá na 5. července. Ten se řadí mezi svátky, kdy obchody mohou mít otevřeno. Nemusíme se tudíž strachovat, že bychom si po víkendu nemohli nakoupit.

Související obsah


Hned v úterý si připomeneme další významnou událost, kterou je 6. července Den upálení mistra Jana Husa. I během tohoto svátku mohou mít obchody otevřeno.


Otevírací doba obchodů ve zbývající státní svátky v roce 2021:

- 5. 7. – Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje (OTEVŘENO)
- 6. 7. – Den upálení mistra Jana Husa (OTEVŘENO)
- 28. 9. – Den české státnosti (ZAVŘENO)
- 28. 10. – Den vzniku samostatného československého státu (ZAVŘENO)
- 17. 11. – Den boje za svobodu a demokracii (OTEVŘENO)
- 24. 12. – Štědrý den (OBCHODY ZAVŘENÉ PO 12. HODINĚ)
- 25. 12. – 1. svátek vánoční (ZAVŘENO)
- 26. 12. – 2. svátek vánoční (ZAVŘENO)


Nejbližší státní svátek, kdy budou mít obchody zavřeno, je až Den české státnosti, který připadá na úterý 28. září. Zavřeno bude také o měsíc později, kdy 28. října oslavíme Den vzniku samostatného československého státu.


Obchody mají první aplikaci, která přečte kód covid pasu. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz