Krimi

Hrůza v Libochovicích. V domě našli mrtvou ženu, zavraždit ji měl zloděj

Hrůza v Libochovicích. V domě našli mrtvou ženu, zavraždit ji měl zloděj
Zdroj: Policie ČR

Obcí Libochovice na Litoměřicku otřásl hrůzný čin. Ve středu večer policie v jednom z rodinných domů našla zavražděnou starší ženu. Ve čtvrtek kriminalisté dopadli podezřelého. Jednalo se o muže, který dlouhodobě užívá drogy. Ženu měl zabít kvůli majetku.

Do Libochovic vyjížděli policisté ve středu večer, kdy přijali oznámení od ženy, která se bála o svou sousedku. Její obavy se nakonec ukázaly jako oprávněné. Když policie prohledala rodinný dům, našla tělo starší ženy, která podle soudní patoložky zemřela násilnou smrtí. 

"Případ prověřujeme jako zvlášť závažný zločin vraždy," informovali policisté ve čtvrtek. "V souvislosti s případem jsme vyhlásili pátrání po osobním vozidle zavražděné ženy a 33letém muži, který je podezřelý. Díky intenzivnímu pátrání byl ve čtvrtek před polednem zadržen teplickými kriminalisty na Benešově náměstí," uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek.

Související obsah

Dopadeného muže obvinili z vraždy, krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

"Motivem jednání muže, který je dlouhá léta závislý na drogách, byl majetkový prospěch," konstatoval Vítek.

Podezřelý teď zřejmě zamíří do vazby. V případě uznání viny mu hrozí 15 až 20 let ve vězení, nebo dokonce až výjimečný trest.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz