Domácí

Inspektoři kontrolovali obchody. Našli v nich špínu i mrtvé myši. PŘEHLED

Inspektoři kontrolovali obchody. Našli v nich špínu i mrtvé myši. PŘEHLED
Zdroj: SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) má za sebou od začátku roku desítky kontrol v obchodech s potravinami, kde dohlížela především na dodržování hygienických podmínek. V některých z nich inspektoři našli kromě špíny a plísně dokonce i mrtvé myši či kontaminované potraviny.

Myší výkaly, rozkousané potraviny a někdy mrtví hlodavci a jiní škůdci. To vše našli inspektoři při kontrolách maloobchodních prodejen od začátku tohoto roku. SZPI tak musela kvůli nedodržení základních hygienických požadavků uzavřít už více než 30 prodejen.

Inspektoři SZPI kontrolují obchody a provozovny pravidelně. Podle mluvčího potravinářské inspekce Pavla Kopřivy se zaměřují zejména na ty prohřešky, které by mohly ohrozit zdraví zákazníků.

Související obsah

Mezi zavřenými obchody je několik asijských obchodů s potravinami a večerek, nebo také například tři prodejny Billa a jeden Penny Market . Nejčastějším prohřeškem byl hlavně zanedbaný úklid a přítomnost myšího trusu.

Zde si můžete prohlédnout seznam uzavřených prodejen, jsou seřezené abecedně podle města:

 

Zdroj: SZPI

K dalším prohřeškům patřil dlouhodobě zanedbaný úklid, v některých prodejnách byly znečištěné podlahy a prodejní regály, plísně v provozovně, nebo dokonce v lednicích. V některých obchodech byly mezi zbožím dokonce kontaminované potraviny.

Při zjištění prohřešků inspektoři na místě uloží zákaz užívání místa a provozovateli nařídí, aby nedostatky odstranil. Při další kontrole pak posoudí, jestli může podnik otevřít. Následně se řeší pokuta.

rod, vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz