Zahraničí

Německý pivovar vyřešil, co s neprodaným pivem. Vaří z něj chleba

Pivovar v německém Düsseldofu přišel na to, co udělat s neprodaným pivem, kterého má kvůli pandemii koronaviru plné sklepy. Rozhodl se, že se spojí s pekárnami.

Kvůli nedostatečné poptávce restaurací a barů, které jsou kvůli pandemii koronaviru v současné době zavřeny, se ve sklepech proslulého düsseldorském pivovaru Füchschen ocitlo více než 6 tisíc litrů piva. Zlatému moku tak hrozí, že se brzo zkazí.

Pivovar se proto rozhodl k nečekanému kroku. Spojil se s řemeslnými pekaři a s použitím zbytkových zrn z procesu vaření piva teď vyrábí chléb "Treberbrot" nebo tradiční chléb z mláta.

Související obsah


Asi tucet pekáren tedy ve svých prodejnách prodává chleby ze zbytkových zrn, přičemž ke každému bochníku přidává navíc jako bonus láhev piva z pivovaru Füchschen.


Podle generálního ředitele pivovaru Petera Koeniga je teď hlavním cílem především zachránit pivo. "To nejhorší, co sládek může zažít, je, když jeho pivo vyteče do kanálu," řekl Koenig.


Pivovary v Německu zažívají od listopadu krizi, jelikož jsou v zemi zavřené restaurace a bary, které za normální situace tvoří velkou část klientely pivovarů.

Kvůli zavřeným hospodám a barům klesla spotřeba piva. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Píše se na Deník.cz