Zahraničí

V Evropě rychle přibývá nakažených! WHO: Může za to i fotbalové Euro

Světová zdravotnická organizace (WHO) upozornila na skokový nárůst nakažených v Evropě. Zatímco během posledních 10 týdnů počty pacientů s koronavirem klesaly, minulý týden stouply rovnou o 10 %. Kromě rušení některých preventivních opatření a častějšímu cestování za to prý může i mistrovství Evropy ve fotbale.

Přeplněné hospody a bary, hordy jásajících fotbalových fanoušků v ulicích. Tak to v posledních dnech vypadalo ve Španělsku, Chorvatsku, Německu a dalších zemích Evropy. Epidemie koronaviru jako by vůbec neexistovala.


Nulové rozestupy a nedodržování protiepidemických opatření, jako je nošení roušek, si ale vyžádaly svou daň. Během jediného týdne počty nakažených v evropském regionu vzrostly o desetinu.

Související obsah


"Nechci zchladit fanoušky Eura nebo turisty ledovou sprchou, ale než se vydáme podpořit naše hráče, nebo si zabalíme na dovolenou, musíme pečlivě posoudit rizika a vše provést bezpečně,“ tvrdí šéf evropské pobočky Světové zdravotnické organizace Hans Kluge.


Nedodržování preventivních opatření napomáhá šíření mutace koronaviru delta, která je 2,5krát nakažlivější než původní varianta a vyšší je u ní i riziko hospitalizace. Mutace se v posledních dnech bleskově šíří v Portugalsku a Velké Británii. I proto se o boji proti pandemii mluvilo během návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové v Londýně.


Zatímco německá vláda zpřísnila některá opatření a od května kvůli šíření mutace delta až na výjimky neumožňuje Britům vstup na německé území, Velká Británie se, přestože hlásí v průměru 20 000 nakažených denně, vydává cestou rozvolňování a v příštích dnech ukončí lockdown úplně.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz