Domácí

Hromadná nehoda čtyř aut a kamionu zablokovala D8. Vážně se zranila žena

Hromadná nehoda čtyř aut a kamionu zablokovala D8. Vážně se zranila žena
Zdroj: HZS Středočeského kraje

Dálnici D8 ve směru na Prahu uzavřela v sobotu hromadná nehoda. Srazily se tam čtyři osobní auta a kamion. Zraněnou ženu převezli záchranáři do nemocnice.

Událost se stala v sobotu krátce před 18. hodinou na 18. kilometru dálnice D8 ve směru na Prahu. "Jedná se o nehodu čtyř osobních aut a jednoho kamionu,“ řekla TN.cz mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

"Řidič kamionu zřejmě nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do kolony vozů, které brzdily před dopravním omezením,“ doplnila policejní mluvčí Lucie Nováková. Policisté řidiče podrobili dechové zkoušce, která byla negativní.

Související obsah


Při nehodě se vážně zranila žena, kterou záchranáři transportovali v sanitce se zlomeninou stehenní kosti do motolské nemocnice. Na místě přistával také vrtulník, ten převezl na vyšetření malé dítě. "Je v pořádku, převezli jsme ho jen na kontrolu vzhledem k síle nárazu,“ informovala mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Podle Homolové jsou však ostatní účastníci nehody v pořádku. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému (IZS). Dálnice byla minimálně dvě hodiny uzavřená. Před osmou hodinou se ji podařilo policistům zprůjezdnit a řidiči mohou s opatrností projet.

Hromadná nehoda tří dodávek zablokovala v dubnu hlavní tah na Liberec. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz