Domácí

Jaké bude počasí o prázdninách? Na úmorná vedra zapomeňte

Začaly prázdniny a všechny teď zajímá, jaké nás čeká počasí. Meteorologové ale zatím moc dobré zprávy nemají. Na úmorná vedra to prý v nejbližších dnech nevypadá. Teploty se budou držet spíš na nižších hodnotách, a tak budou mít radost pravděpodobně jen houbaři.

Vydatné deště by měly zajistit, že se začátkem prázdnin z lesa s prázdným košíkem rozhodně nevrátíte. I teploty mají být pro houby ideální. "Nejvyšší odpolední teploty budou s počátkem července nejčastěji do hranice 25 °C,“ řekla meteoroložka Dagmar Honsová.


Pokud se rozhodnete trávit dovolenou u vody v Česku, počkejte ještě týden. "Nejlépe by mělo být od 11. do 16. července. S polojasnou oblohou a s teplotami, které se budou šplhat k tropickým hodnotám,“ doplnila Honsová.


Tropy ale u nás nejspíš potrvají jen krátce. Potom se vrátí bouřky a oblačnost. K plavkám si tak na dovolenou vezměte rozhodně i deštníky a svetry. Teploty půjdou dolů. Vyčasí se až ke konci měsíce a teploty se vrátí na příjemných 27 stupňů.

Související obsah


Počasí bedlivě sledují například také provozovatelé kempů. "Co se týče stanů a karavanů, tak je to znát na počasí. Protože lidé na to hodně dají,“ myslí si Renata Jerglová z kempu v Mělicích.


Podle vědců bychom ale prý stejně na dlouhodobé předpovědi příliš dát neměli. "Přesný odhad počasí, že v určitý den bude právě takovéto počasí a srážky, lze uvést v řádu několika dní. Čím více se díváme do budoucna, tak ta úspěšnost velmi rychle klesá,“ vysvětlil docent Petr Pišoft.


Nejteplější červenec za posledních 10 let byl v roce 2018. Měl celých 21 tropických dnů. Loňský už jen pouhých 11.

Rebecca Diatilova, ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz