Domácí

Lidé vyvrací nepravdivé zprávy o Moravě. Hasiči ze sutin zachránili psa

Na jih Moravy do tornádem zdevastovaných vesnic vyrazily další stovky dobrovolníků. A neodradily je ani nepravdivé informace na sociálních sítích. V nich se například píše, že pro dobrovolníky není jídlo, nebo že se v poničených domech rabuje. K sobotě ale žádná krádež hlášena není.

Mylné informace na Hodonínsku a Břeclavsku působí pořádné zmatky. Jídla je ale dostatek a v poškozených domech nikdo nerabuje. Místo organizace pomoci tak tamní obyvatelé musí vyvracet nepravdivé zprávy. Krajští úředníci proto prosí, aby lidé informace čerpali jen z ověřených zdrojů u obcí a krajského úřadu.


Obavy z nezvládnutelného přílivu dobrovolníků se také nenaplnily. Na speciálně zřízeném záchytném parkovišti na letišti v Ladné bylo v sobotu místa dost. Dobrovolníky do postižených obcí převážejí kyvadlově autobusy.

Související obsah


Do obcí mohou s autem jen lidé, kteří tam žijí, záchranáři a vozy s řemeslníky a materiálem. Demolice čeká více než 180 domů.


Od trosek a odpadu je už vyčištěno téměř 90 % území zasažených vesnic. Lidé teď uklízí na veřejných prostranstvích, polích a vinohradech.


I devět dnů od řádění živlu se objevují nečekané příběhy. V jednom z domů v sobotu hasiči objevili psa, kterého při prolézání trosek zasypala suť. Na záchranu čekal celý den. Zraněného ho převzali veterináři.

Zdroj: TN.cz
ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kauza Čapí hnízdo míří znovu ke státnímu zástupci

Pražští kriminalisté doplnili spis v kauze "Čapí hnízdo". Policistům na konci srpna totiž státní zástupce vrátil případ k došetření. "V pondělí jsme předali spisový materiál na Městské státní zastupitelství v Praze," informovali na twitteru kriminalisté. Výslech mimo jiné absolvoval například premiérův syn Andrej Babiš mladší.

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Krátká zpráva

Kvůli těžbě v dolu Turów zaplatí Poláci 500 tisíc eur denně

Polsko bude muset kvůli Turówu platit penále 500 tisíc eur denně. Soudní dvůr EU tak vyhověl české stížnosti. Hnědouhelný důl, který měla polská vláda podle EU dávno zavřít, stále funguje kousek od českých hranic. Polská strana nerespektovala předběžné rozhodnutí o přerušení těžby z května. Vyplývá to z tiskové zprávy soudu.

Píše se na Deník.cz