Domácí

Začala sezóna dětských táborů. Platí přísná protiepidemická opatření

S prázdninami se naplno rozjela i sezóna letních táborů. Jen v Libereckém kraji mají hygienici nahlášených 157 akcí, kterých se účastní více než 13 tisíc dětí. A protiepidemická opatření jsou velmi podobná těm loňským.

Kontrola před odjezdem je přísná a důsledná. Dospělí musí mít očkovací průkazy, děti negativní PCR test a nejen to. "Konkrétně jestli nemají náhodou vši, nebo nemají teplotu,“ vysvětlil vedoucí skautského tábora Mustang Ondřej Petrovský.


Přichází čas loučení. Rodiny se na pár týdnů rozdělí. "Bude se mi stýskat, ale určitě to vydržím,“ řeklo před odjezdem jedno z oslovených dětí.


Po cestě autobusem čekala účastníky zhruba dvoukilometrová túra. A následoval prudký sestup do hlubokého údolí u bývalého vojenského prostoru. Jestli mají děti telefony, je celkem jedno. Není tam ani televizní, ani telefonní signál.

Související obsah


"Jsme mimo civilizaci. Zrušili jsme všechny výlety na koupaliště a do muzeí. Naše ochrana je, že jsme udělali vstupní filtr a nikdo nebude přijíždět a odjíždět,“ doplnil vedoucí tábora Roland Kusebauch.


Na nudu není čas. V jedné části tábora se staví sklad na nářadí, jinde věšák na kuchyňské náčiní. A reportér TV Nova se podíval, jak vypadá pravá skautská lednice. I teepee si musí skauti postavit sami. Zkrátka jak si kdo ustele, tak si lehne.


Proti loňsku je jedna změna, jeden nemocný neznamená nutně ukončení celého tábora. "Letos, když bude někdo pozitivní, tak si ho rodiče odvezou a my zůstaneme na táboře v karanténě,“ uzavřel Kusebauch.


Děti budou poznávat okolí vojenského prostoru Ralsko, těší se na večerní potlachy u ohně s kytarou a ve středu dokonce na malé letní kino.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Píše se na Deník.cz