Domácí

Vodačka se topila v řece Otavě! Ve vážném stavu skončila v nemocnici

Vodačka se topila v řece Otavě! Ve vážném stavu skončila v nemocnici
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Jihočeští záchranáři vyjížděli v sobotu odpoledne do Štěkně na Strakonicku. Na jezu se totiž při splouvání řeky Otavy převrhla kánoe se dvěma ženami. Jednu z nich převezli zdravotníci ve vážném stavu do nemocnice.

Událost se odehrála na jezu řeky Otavy ve Štěkni na Strakonicku. Jedné ženě se podařilo vyplavat, druhá však zůstala uvězněná ve vodě. "Dotyčnou vytáhli z řeky vodáci,“ řekl policejní mluvčí Milan Bajcura.


Ti začali okamžitě s resuscitací. V té pokračovali po příjezdu na místo také zdravotníci. "Oběh se podařilo po nějaké době obnovit,“ doplnila mluvčí záchranářů Zuzana Fajtlová.

Související obsah


Ženu, která byla ve vážném stavu, zdravotníci převezli na ARO do písecké nemocnice. Policisté upozorňují, že by lidé měli být při sjíždění řek velmi opatrní.

Starší muž si šel zaplavat do jezu a málem se utopil. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz