Zahraničí

Na Filipínách se zřítilo letadlo. Na palubě bylo 96 lidí, mrtvých jsou desítky

Na Filipínách se v neděli zřítilo vojenské letadlo. Na palubě bylo podle úřadů 96 lidí. Minimálně 29 z nich nehodu nepřežilo. Zemřeli také dva lidé ve vesnici, kterou padající letadlo zasáhlo. Velitel filipínských ozbrojených sil uvedl, že letadlo při přistávání minulo dráhu.

Na jihu Filipín havaroval letoun C-130, který převážel vojáky. Vládní síly v oblasti bojují po celé desetiletí s militanty z Abú Sajjáf v převážně muslimské provincii Sulu.

Generál Cirilito Sobejana uvedl, že nehoda se stala na ostrově Julo v provincii Sulu. "Je to velmi nešťastné," řekl novinářům Sobejana. "Letadlo minulo přistávací dráhu a pokoušelo se znovu nabrat výkon, ale selhalo a havarovalo," popsal nehodu generál.

Zachranáři na místě nehody:

Zdroj: AP

Podle agentury AP bylo z trosek zachráněno 50 osob, které byly převezeny do nemocnice. 29 pasažérů nehodu nepřežilo. Po dalších 17 cestujících záchranáři pátrají.

Obětí nehody je ale už minimálně 31. Dvě osoby byly civilisté, kteří byli v době havárie na místě, kam letadlo dopadlo. V místní vesnici byli zraněni ještě další čtyři lidé.

Nehoda se stala kolem půlnoci, svědci prý viděli, jak někteří vojáci vyskakovali z padajícího letadla. Stroj po dopadu na zem vybuchl. 

Související obsah

Na palubě byli tři piloti a pět členů posádky. Zbytek tvořili vojáci. V době nehody na místě silně pršelo, zda to mělo vliv na katastrofu se zatím neví. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz