Domácí

Letadlo s Čechy letělo jen na jeden motor, policie obvinila jednoho člověka

Letadlo s Čechy letělo jen na jeden motor, policie obvinila jednoho člověka
Zdroj: TV Nova

Policie zahájila trestní stíhání jednoho člověka za obecné ohrožení z nedbalosti. Jedná se o případ, kdy před dvěma roky letěl stroj společnosti Smartwings skoro celý let z Řecka do Prahy jen na jeden motor.

Letadlo společnosti Smartwings letělo koncem srpna 2019 asi dvě hodiny jen na jeden motor. Z řeckého ostrova Samos přelétalo do Prahy. Motor vysadil zhruba půl hodiny po startu v 11kilometrové výšce, na palubě bylo 170 lidí. Více informací najdete v tomto článku na TN.cz.


"Ve věci bylo dne 25. června 2021 zahájeno trestní stíhání jedné fyzické osoby. Jednání, pro které bylo trestní stíhání zahájeno, bylo kvalifikováno jako přečin obecného ohrožení z nedbalosti,“ řekl pro portál Zdopravy.cz mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

Související obsah


Případ vyšetřoval také Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN). "V případě letu Smartwings po vysazení levého motoru nedošlo k přistání na nejbližším vhodném letišti tak, jak je to v zájmu bezpečnosti posádky a cestujících na palubě. V tomto případě to přímo požaduje výrobce letounu. Let byl však dokončen do cílové destinace," uvedl již dříve ředitel Úřadu pro civilní letectví (ÚCL) David Jágr. Více se dočtete zde na TN.cz.

Redakce TN.cz oslovila s žádostí o vyjádření i mluvčí společnosti Smartwings Vladimíru Dufkovou. "Vzhledem k tomu, že nejsme účastníkem řízení, obsah usnesení nám není znám a tudíž se k němu nemůžeme vyjádřit," uvedla. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz