Domácí

Dvě hromadné nehody jen za neděli! Jeden mrtvý, několik zraněných

Hned dvě hromadné nehody zaměstnaly v neděli záchranáře, hasiče i policisty. U Rozhovic na Chrudimsku se při srážce čtyř aut lehce zranilo pět lidí. Další střet zablokoval dálnici D1 na 35. kilometru. Na místo vzlétl vrtulník, jeden člověk zemřel.

Autobus, kamion, dodávka a osobní auto se srazily v neděli krátce po jedné hodině odpoledne na 35. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Na místo vzlétl vrtulník záchranářů z Vysočiny.

Cestující v autobuse vyvázli bez zranění. "V osobním autě jeli čtyři lidé, muže a ženu převezli s lehkými zraněními do benešovské nemocnice," řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Homolová. V nemocnici skončily z preventivních důvodů i dvě děti, které jely autem.

Související obsah

Zemřel jeden člověk. Podle informací TN.cz se jednalo o 50letého řidiče dodávky, která zezadu narazila do kamionu.

Nehoda se stala jen kousek před začátkem víkendové uzavírky obou směrů kvůli opravě mostu na 25. kilometru. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz. Místo už je zcela průjezdné, nicméně kvůli uzavírce se na něm tvoří kolony.

Na místě byla i reportérka TV Nova Simona Šimková:

Další hromadná nehoda zablokovala v neděli odpoledne také silnici u Rozhovic na Chrudimsku. Při srážce čtyř aut se lehce zranilo pět lidí. "Auto narazilo zezadu do jiného, jeden vůz následně náraz odhodil do protisměru, kde projížděla další auta,“ řekla TN.cz policejní mluvčí Eva Maturová.


Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému (IZS). Silnice byla v místě události uzavřená.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz