Domácí

Češi vzali o svátku hory útokem! Ve švech praská nejenom Sněžka

Tisíce lidí se rozhodly využít prodloužený víkend k pobytu na horách. Ve švech od pondělního rána tradičně praská Sněžka i zbytek Krkonošského národního parku, narváno je ale podle šéfa horské služby na všech českých pohořích. Její příslušníci jsou kvůli náporu v pohotovosti.

Obrovské množství Čechů se o svátcích rozjelo na hory. A to i přesto, že tam nepanuje zrovna letní počasí. V pondělí teploty nepřesáhnou 17 stupňů Celsia, v úterý se vyhoupnou alespoň na 23 stupňů.

Pro výlet do hor se během volného začátku týdne rozhodly tisíce lidí. Narváno je tradičně na Sněžce. Fouká tam studený vítr a turisté museli obléknout bundy. Zájem je i o zbytek Krkonoš, ale i Šumavu, Beskydy nebo Jeseníky.

"Velký zájem lidí o návštěvu hor zaznamenáváme po celém Česku. Všude máme zvýšený, řekl bych velmi vysoký počet členů horské služby," řekl TN.cz mluvčí horské služby Radek Zeman.

Související obsah

Podle něj se nejedná o nic ojedinělého, zvlášť o letních prázdninách. Na turistický nápor je horská služba dobře připravená. "Speciální opatření jsme ale nepřipravovali. Fungujeme v klasickém režimu jako o každém státním svátku nebo víkendu," doplnil Zeman.

V minulých letech měli správci Krkonošského národního parku problémy s neukázněnými turisty, kteří v přírodě odhazovali odpadky nebo tam třeba v opilosti dělali jiný nepořádek. Letos zatím podobné trable ochránci nehlásí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz