Krimi

Parta mužů řádila před Lidlem. Jeden s pistolí v ruce ohrožoval zákazníky

Parta mužů řádila před Lidlem. Jeden s pistolí v ruce ohrožoval zákazníky
Zdroj: David Malik / CNC

Policisté od neděle prověřují incident, který se odehrál na parkovišti před Lidlem ve Vysokém Mýtu na Orlickoústecku. Čtyři mladí muži zde měli dělat nepořádek, jeden z nich pak vytáhl zbraň a běhal s ní mezi lidmi s nákupními vozíky.

Policisté Pardubického kraje vyjížděli v neděli do Vysokého Mýta, kde před místním Lidlem podle informací TV Nova měla parta mužů rozbíjet láhve a dělat nepořádek. Jeden z nich měl mít u sebe zbraň, kterou měl ohrožovat kolemjdoucí.

Incident zachytil jeden z místních na videu, které sdílel na sociálních sítích. Na záběrech je vidět čtveřice mužů, která se hádá s jiným mladíkem. Jeden z nich pak z brašny vytahuje zbraň, se kterou pobíhá mezi lidmi na parkovišti, a na mladíka míří.

Tři z party mužů policie zadržela zhruba půl kilometru od místa incidentu, přiznali se, že byli v Lidlu. V tu dobu ale hlídka neměla informace o tom, že měl jeden z nich někoho ohrožovat zbraní.

Související obsah

 

To se dozvěděla až na základě videa, které na facebooku sdílely stovky lidí. "Okolnosti ještě prověřujeme a budeme stanovovat právní kvalifikaci," sdělila redakci TN.cz policejní mluvčí Eva Maturová.

"V tuhle chvíli žádáme svědky i osobu, na kterou jeden z podezřelých mířil zbraní, aby se policistům přihlásili na linku 158," dodala Maturová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz