Zahraničí

Papež František přišel při operaci o kus střeva, v nemocnici zůstane déle

Papež František přišel při operaci o kus střeva, v nemocnici zůstane déle
Zdroj: Profimedia

Papež František v neděli večer podstoupil operaci tlustého střeva. Podle mluvčího Vatikánu Mattea Bruni byla operace úspěšná a papež je při vědomí. Zároveň však oznámil, že hlava římskokatolické církve stráví v nemocnici o dva dny déle, než plánovaných pět dní.

Vatikán v neděli odpoledne informoval, že papež František se už probral z narkózy, dýchá bez pomoci a je celkově v dobrém stavu. Papež v neděli večer podstoupil tříhodinovou operaci, kdy mu lékaři odebrali část tlustého střeva.

Pokud se neobjeví komplikace, tak se očekává, že 84letý František zůstane v nemocnici sedm dní. Původně se však mluvilo pouze o pěti. Papež podstoupil operaci, protože ho dlouhodobě trápilo zúžení střev.

Související obsah

Ještě před hospitalizací pronesl František tradiční nedělní modlitbu a zdravil se s lidmi na Svatopetrském náměstí. Při té příležitosti zmínil, že v září navštíví Slovensko. Ještě předtím odslouží mši v Budapešti.

Je to poprvé, co byl František přijat do nemocnice od doby, kdy se stal v roce 2013 papežem. Nejedná se o první Františkovu operaci, podle portálu The New York Times mu lékaři před 60 lety odstranili horní lalok plic v důsledku komplikací při tuberkulóze.

Papež František označil na Instagramu fotografii modelky v bikinách a způsobil tím pozdvižení! Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz