Zahraničí

Miliardář Jeff Bezos odchází z vedení Amazonu. Jde do důchodu

Miliardář Jeff Bezos odchází z vedení Amazonu. Jde do důchodu
Zdroj: Profimedia

Vláda výkonného ředitele internetového obchodu Amazon Jeffa Bezzose končí. V pondělí 57letý miliardář po 27 letech ve funkci odešel do důchodu. Na nejvyšším postu ho nahradí Andy Jassy, který dosud řídil cloudové aktivity podniku. Bezos se stane výkonným předsedou správní rady.

Za 27 let ve funkci generálního ředitele jedné z nejvýznamnějších společností světa vydělal odhadem přes 197 miliard dolarů, v přepočtu více než 4,2 bilionu korun. V pondělí Jeff Bezos na postu šéfa Amazonu skončil. Informoval o tom portál zee5.com

Bezos ale Amazon neopouští, ve firmě dál zůstane jako akcionář s 11% podílem a výkonným předsedou ve správní radě. "Jako výkonný předseda se budu nadále účastnit důležitých aktivit Amazonu,“ upozornil začátkem roku sedmapadesátiletý Bezos.

Související obsah

Ve funkci generálního ředitele ho vystřídá Andrew Jessy, současný šéf divize Amazon Web Services. Ta jen za loňský rok společnosti vydělala polovinu z celkového zisku 21,3 miliardy dolarů.

Společnost Amazon Bezos založil v roce 1994 a vytvořil z ní největší internetový obchod světa. Se svým majetkem v hodnotě více než 4,2 bilionu korun je Bezos aktuálně druhým nejbohatším člověkem na světě. Před ním je jen zakladatel kosmické společnosti SpaceX a ředitel automobilky Tesla Elon Musk.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz