Domácí

VÝSTRAHA: Východ Česka zasáhnou vysoké teploty, hrozí vznik požárů

Na východě Česka mají ve středu panovat vysoké teploty. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který zároveň varuje před možným vznikem požárů.

Od středečního poledne platí výstraha ČHMÚ pro východ České republiky před vysokými teplotami. Odpolední teploty místy překročí 31 °C.

Výstraha se týká konkrétně Jihomoravského, Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje a platí od středečního poledne až do půlnoci. "V důsledku sucha hrozí nebezpečí vzniku požárů a následných škod, případně i ohrožení životů. Nerozdělávat oheň v přírodě a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Řídit se místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a nebezpečí požárů mohou být vydány. Dbát na úsporné hospodaření s vodou," informuje ústav.

Související obsah

Vysoké teploty navíc představují velkou zátěž pro lidský organismus a hrozí nebezpečí přehřátí a dehydratace. Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami.

Důležité je také omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech.

Jaké bude počasí o prázdninách? Podívejte se na reportáž televize Nova:


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Píše se na Deník.cz