Domácí

VÝSTRAHA: Východ Česka zasáhnou vysoké teploty, hrozí vznik požárů

Na východě Česka mají ve středu panovat vysoké teploty. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který zároveň varuje před možným vznikem požárů.

Od středečního poledne platí výstraha ČHMÚ pro východ České republiky před vysokými teplotami. Odpolední teploty místy překročí 31 °C.

Výstraha se týká konkrétně Jihomoravského, Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje a platí od středečního poledne až do půlnoci. "V důsledku sucha hrozí nebezpečí vzniku požárů a následných škod, případně i ohrožení životů. Nerozdělávat oheň v přírodě a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Řídit se místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a nebezpečí požárů mohou být vydány. Dbát na úsporné hospodaření s vodou," informuje ústav.

Související obsah

Vysoké teploty navíc představují velkou zátěž pro lidský organismus a hrozí nebezpečí přehřátí a dehydratace. Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami.

Důležité je také omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech.

Jaké bude počasí o prázdninách? Podívejte se na reportáž televize Nova:


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahují u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Mělo by se jednat o tramvaj č. 8. Podle aktuálních informací je na místě jeden zraněný muž," uvedla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je muž 41 let, uvedla mluvčí záchranářů Jana Poštová. Pravděpodobně jde o řidiče osobního auta. Hasiči už na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz