Domácí

Počasí rozdělí Česko! Teploty se budou lišit až o 10 stupňů

Počasí rozdělí Česko! Teploty se budou lišit až o 10 stupňů
Zdroj: Getty Images

Česko se podle meteorologů v tomto týdnu opět dočká tropických teplot, týkat se to bude zejména východu republiky, na západě by mělo být podle meteorologů velkou část týdne výrazně chladněji. Vysoké teploty s sebou také přinesou silné bouřky.

V pondělí přes den bude převážně oblačno až zataženo, místy se tak budou objevovat přeháňky nebo občasný déšť, ojediněle se můžou objevovat bouřky. K večeru by mělo srážek ubývat, také by se mělo začít vyjasňovat. Teploty přes den vystoupají k 21 až 25 °C, na východě bude až 28 °C.

V úterý by mělo být zpočátku jasno až polojasno, večer začne od západu přibývat oblačnost, ojediněle se tak mohou objevovat přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty vystoupají k 27 až 31 °C.

Středa by měla být převážně jasná až polojasná, v Čechách se pak začne později odpoledne zatahovat. Místy se budou objevovat přeháňky nebo bouřky, které mohou být ojediněle silné, upozorňuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Na severovýchodě Čech, na Moravě a ve Slezsku by se měly srážky objevovat jen ojediněle. Teploty na západě Čech vystoupají jen k 24 °C, na východě republiky pak může být až 33 °C.

I ve čtvrtek budou velké rozdíly mezi západem a východem republiky. Zatímco na západě by mělo být převážně oblačno až zataženo, na Moravě a ve Slezsku bude podle ČHMÚ zpočátku jasno až polojasno. Oblačnost se ale během dne rozšíří na většinu našeho území. Místy se mohou objevovat přeháňky nebo také silné bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 25 °C na západě až po 35 °C na východě.

Související obsah

V pátek by mělo být převážně oblačno až zataženo, místy se budou objevovat bouřky, které mohou být ojediněle i velmi silné. Teploty přes den vystoupají k 23 až 27 °C, na Moravě a ve Slezsku bude kolem 27 až 31 °C.

O víkendu by mělo být podle meteorologů převážně oblačno až polojasno, místy se budou objevovat přeháňky nebo bouřky. Teploty se budou držet kolem 23 až 28 °C.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz