Zahraničí

Našla se černá skříňka havarovaného filipínského letadla. Počet obětí stoupl na 52

Našla se černá skříňka havarovaného filipínského letadla. Počet obětí stoupl na 52
Zdroj: AP

Vyšetřovatelům se v pondělí podařilo najít černou skříňku letadla, které se na Filipínách zřítilo v neděli. Celkový počet obětí stoupl na 52.

Armádní transportní letoun typu C-130 Hercules, který přepravoval vojáky z ostrova Mindanao, havaroval v neděli při pokusu o přistání. Velitel filipínského vojenského letectva Cirilito Sobejana agentuře Reuters v úterý sdělil, že vyšetřovatelé z trosek letadla zajistili černou skříňku. 


Její nalezení by mělo pomoct při dalším vyšetřování. Bude totiž možné poslechnout si konverzace pilotů a posádky těsně před nehodou.

Související obsah


"Mluvil jsem s přeživšími a ti vypověděli, že se letadlo dvakrát až třikrát klikatě odrazilo od země. Pilot se pokusil získat nad letadlem znovu kontrolu, protože chtěl stroj opět zvednout, ale už bylo příliš pozdě," řekl generál Sobejana. Zároveň potvrdil, že z letadla nikdo před srážkou nevyskočil. 


Na palubě stroje bylo celkem 96 lidí. V pondělí přibyl počet obětí. Mezi 52 mrtvými jsou velící pilot i 3 civilisté.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz