Zahraničí

Rakušana sedícího doma na záchodě kousl do varlat metr a půl dlouhý had

Rakušana sedícího doma na záchodě kousl do varlat metr a půl dlouhý had
Zdroj: Polizei Steiermark

Pořádný šok zažil 65letý Rakušan ze Štýrského Hradce, když si ráno sedl doma na WC a chtěl si ulevit. Ucítil štípnutí na genitáliích, podíval se do záchodové mísy a spatřil velkého hada.

Zranění neutrpěl vážné, po ošetření ho z nemocnice propustili. Lze si však živě představit, co bude nešťastník prožívat pokaždé, když bude potřebovat na velkou stranu.

Navíc nešlo o žádnou užovku. Hada identifikovali jako krajtu mřížkovanou a měřil 1,6 metru. V dospělosti může dorůst až na devět metrů. Patří 24letému sousedovi, který v bytě v činžovním domě chová dalších deset škrtičů a jednoho gekona, informovala v úterý rakouská média, která se případu obšírně věnovala.

Související obsah

Zatím není jasné, jestli se krajta do záchodové mísy dostala kanalizací, nebo se připlazila chodbou, když měl muž otevřené vstupní dveře kvůli větrání. Přivolaný odborník hada vyndal, očistit a vrátil majiteli.

Ten může mít pěkné oplétačky. Policisté předali věc k posouzení státnímu zástupci, který rozhodne, jestli bude vlastník plaza čelit obvinění z ublížení na zdraví z nedbalosti, nebo se vše urovná jako přestupek.

Související obsah

Na chovatele se rovněž chystá veterinární správa. Pokud však budou mít hadi dobré životní podmínky a chovatel je zaregistroval, nic s ním nezmůže. Škrtiči nejsou považováni za životu nebezpečné a není na ně potřeba povolení. Rovněž tak neexistuje žádné omezení jejich množství. Jedinou nedbalostí majitele tak může být, že mu jeden z miláčků utekl. Což je právně vzato srovnatelné s tím, když někomu uteče pes.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz