Domácí

Chlapec (6) vběhl přímo pod auto. Těžce zraněný skončil v nemocnici

Chlapec (6) vběhl přímo pod auto. Těžce zraněný skončil v nemocnici
Zdroj: TV Nova

S podezřením na poranění mozku a páteře skončil v úterý večer v ostravské nemocnici šestiletý chlapec, který podle policie vběhl v Třinci přímo pod kola projíždějícího automobilu. O neštěstí informoval jako první mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Záchranáři i policisté v úterý večer zasahovali u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. Podle mluvčí policie Karolíny Bělunkové k neštěstí došlo v jednosměrné ulici mezi panelovými domy. "Nezletilý chlapec měl vběhnout bezprostředně před projíždějící vozidlo," vysvětlila s tím, že dechová zkouška na alkohol u zhruba dvaatřicetiletého řidiče byla negativní.

Prvotní informace z místa hovořily o srážce malého cyklisty. "Krátce před půl sedmou přijali pracovníci krajského operačního střediska tísňovou výzvu ke střetu dítěte na jízdním kole s osobním automobilem v Třinci. Na místo události vyjel tým RLP (Rychlé lékařské pomoci) a vzlétli letečtí záchranáři," sdělil v úterý večer mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Související obsah

Šestiletý chlapec byl po nehodě při vědomí. "Zasahující lékaři zjistili poranění hlavy, horní a dolní končetiny, vyslovili podezření na poranění mozku a páteře. Dítě uvedli do umělého spánku, zajistili dýchací cesty a převedli malého pacienta na přístrojem řízenou ventilaci," dodal Humpl.

Záchranáři dítěti naložili krční límec a uložili chlapce do podtlakové matrace. Vrtulník poté pacienta transportoval na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz