Krimi

Řidička přejela holčičku na odrážedle, neviděla ji. Soud rozhodl o trestu

Řidička přejela holčičku na odrážedle, neviděla ji. Soud rozhodl o trestu
Zdroj: Thinkstockphotos

Řidička luxusního SUV, která loni v květnu v Brně přehlédla a srazila při odbočování devatenáctiměsíční holčičku na odrážedle, dostala ve středu od brněnského městského soudu podmínku. Dívenka na místě zemřela. Státní zátupkyně chce ale trest i pro matku dítěte. Rozsudek je nepravomocný.

Souhra nešťastných událostí. Tak by se dala popsat nehoda, při které loni v květnu zemřela devatenáctiměsíční holčička. K neštěstí došlo v ulici, kde jezdí jen několik málo aut.

V osudný okamžik se měla matka dívenky zrovna na chvilku otočit, aby otevřela garáž. Děvčátko toho využilo, nasedlo na odrážedlo, které na zemi nechalo jedno z dětí ze sousedství, a rozjelo se.

V tu chvíli do ulice začala odbočovat řidička SUV. Jela sice pomalu, jenže přes robustní karoserii svého vozu neměla dostatečný rozhled. Podle znalce neviděla neuvěřitelných devět metrů před auto, informuje Právo.

V okamžik, kdy si matka všimla, že holčička odjela, se za ní rozběhla a křičela, aby zastavila. Děvčátko najelo na retardér, zastavilo a otočilo se na svoji matku. Jenže řidička podle státní zástupkyně neviděla ji ani retardér. Dívenku srazila. Na místě zemřela.

Související obsah

Řidička dostala ve středu u brněnského městského soudu podmínku a zákaz řízení na rok a půl, státní zástupkyně chce ale trest i pro matku dívenky, která ji nechala bez dozoru a nechala odjet 25 metrů daleko. 

Advokáti oponovali, že jejich klientky jsou nevinné. "Odbočovala s veškerou opatrností, a pokud dítě neviděla, bylo tomu z objektivních důvodů. Nemohla fatálnímu následku nijak zabránit,“ tvrdil obhájce řidičky.

Soud se za usmrcení z nedbalosti nakonec rozhodl potrestat jen řidičku, které vyměřil roční trest s odkladem na 18 měsíců a stejně dlouhý zákaz řízení. "Shledána vinnou byla pouze řidička vozidla. Pokud jde o obžalovanou matku, tato byla zproštěna obžaloby," sdělila TN.cz mluvčí soudu Petra Hovorková. Státní zástupkyně se na místě odvolala.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz