Domácí

Výbuch v lovosické chemičce policie vyšetřuje jako trestný čin

Výbuch v lovosické chemičce vyšetřuje policie jako trestný čin obecného ohrožení. Podle policie mohl někdo zanedbat bezpečnostní předpisy. Škoda po explozi, ke které došlo v noci na úterý, se podle prvních odhadů pohybuje okolo 200 milionů korun.

Po více než 24 hodinách od výbuchu se podařilo dostat samotný požár i jeho následky pod kontrolu. Vyšetřovatelé se tak mohli ve středu dopoledne poprvé podívat do útrob výrobny biopaliv, odkud se v noci na úterý ozvala exploze. Kromě hasičů začali na objasňování příčin pracovat také kriminalisté.

"Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. V rámci dokumentace místa události jsme využili i policejní vrtulník. Budeme zjišťovat, zda nedošlo k porušení bezpečnostních předpisů," sdělila mluvčí policie Daniel Vítek.

Související obsah

Při explozi se zranili tři hasiči, jeden velmi vážně. Byl převezen na popáleninové centrum do Prahy. Podle posledních zpráv je mimo ohrožení života. Podle hasičů při požáru nevznikly žádné nebezpečné zplodiny, které by ohrožovaly obyvatele Lovosic. Továrna na zpracování řepky patří společnosti Preol, která spadá do skupiny Agrofert, a je největším výrobcem biopaliv v Česku.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz