Domácí

Výbuch v lovosické chemičce policie vyšetřuje jako trestný čin

Výbuch v lovosické chemičce vyšetřuje policie jako trestný čin obecného ohrožení. Podle policie mohl někdo zanedbat bezpečnostní předpisy. Škoda po explozi, ke které došlo v noci na úterý, se podle prvních odhadů pohybuje okolo 200 milionů korun.

Po více než 24 hodinách od výbuchu se podařilo dostat samotný požár i jeho následky pod kontrolu. Vyšetřovatelé se tak mohli ve středu dopoledne poprvé podívat do útrob výrobny biopaliv, odkud se v noci na úterý ozvala exploze. Kromě hasičů začali na objasňování příčin pracovat také kriminalisté.

"Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. V rámci dokumentace místa události jsme využili i policejní vrtulník. Budeme zjišťovat, zda nedošlo k porušení bezpečnostních předpisů," sdělila mluvčí policie Daniel Vítek.

Související obsah

Při explozi se zranili tři hasiči, jeden velmi vážně. Byl převezen na popáleninové centrum do Prahy. Podle posledních zpráv je mimo ohrožení života. Podle hasičů při požáru nevznikly žádné nebezpečné zplodiny, které by ohrožovaly obyvatele Lovosic. Továrna na zpracování řepky patří společnosti Preol, která spadá do skupiny Agrofert, a je největším výrobcem biopaliv v Česku.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz