Krimi

Tomášovo (†15) tělo plavalo v řece: Policie konečně ukončila vyšetřování!

Tomášovo (†15) tělo plavalo v řece: Policie konečně ukončila vyšetřování!
Zdroj: Policie ČR

Brněnští kriminalisté po dvou měsících ukončili vyšetřování okolností smrti 15letého Tomáše P. z Brna. Jeho tělo na začátku května našel veslař v řece Svratce, předtím byl téměř tři týdny pohřešovaný. Policii se potvrdila předpokládaná verze, že chlapec se utopil bez cizího zavinění.

Tomáš se ztratil v polovině dubna v brněnském Jundrově, po třech týdnech intenzivního pátrání se jeho tělo našlo v řece Svratce. Objevil ho veslař nedaleko od místa, kde chlapce viděli naposledy.

Kriminalisté případ ve středu odložili. Potvrdil se jejich předpoklad, že se Tomáš utopil sám. "Případ jsme odložili s tím, že pitevní protokol definitivně prokázal, že chlapec se utopil bez cizího zavinění," řekl TN.cz policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Ten s ohledem na věk zemřelého nemohl sdělit další podrobnosti. Už den po vytažení chlapcova těla z řeky ale policisté uvedli, že "budou při dalším vyšetřování hledat odpověď, za jakých okolností se dostal do vody". To se podle informací TN.cz i vzhledem k tomu, že byl v řece několik týdnů, nepodařilo.

Související obsah

Tomáš byl v osudnou středu 14. dubna večer venku s kamarády. Podle policie ho vidělo několik svědků v partě vrstevníků. Předtím, než zmizel, se měl svléct do půl těla. O několik hodin později už se rozjelo rozsáhlé pátrání.

Tomáše hledalo celé Česko

Chlapce hledali psovodi, helikoptéra s termovizí i desítky dobrovolníků nejenom z Brna, ale i dalších českých měst. Policisté prohledávali i Svratku, nechali dokonce snížit její hladinu. Tomášovo tělo bez známek života v ní ale našel až 4. května shodou náhod veslař. O den později to policie potvrdila a plamínek naděje rodiny i přátel navždy zhasl. Ten nejčernější scénář se bohužel naplnil.

Na břehu vznikl památník s jeho jménem i datem narození, v prvních dnech po neštěstí ho obestíralo i velké množství svíček nebo plyšáků. 

Připomeňte si, jak probíhalo pátrání po 15letém Tomášovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hnutí STAN vybralo kandidáta na ministra průmyslu

Starostové vybrali nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu místo Věslava Michalika, který se nominace do nastupujícího kabinetu vzdal kvůli informacím o možném střetu zájmů. Celostátní výbor STAN vybíral ze čtyř kandidátů. Jméno vítěze oznámí v pondělí, nejprve se ho dozví premiér vznikající vlády Petr Fiala (ODS).

Píše se na Deník.cz