Zahraniční

Novinka na letiště Heathrow: zkouší rychlejší odbavení očkovaných

Novinka na letiště Heathrow: zkouší rychlejší odbavení očkovaných
Zdroj: Profimedia

Na londýnském letišti Heathrow budou v praxi zkoušet přednostně odbavovat cestující, kteří dostali obě dávky očkování proti koronaviru. Na experimentu, který začne o víkendu, se budou podílet aerolinky British Airways a Virgin Atlantic.

Letiště Heathrow začne o víkendu testovat nový systém odbavování. Zatím se bude týkat jen letů z vybraných destinací, které mají do Londýna namířeno. Mezi nimi budou podle webu BBC Atény, dále New York, Los Angeles i jamajské město Montego Bay.

Cestující, kteří se experimentu zúčastní, budou muset prokázat, že mají ukončené očkování proti koronaviru. Uznávat se bude americký digitální certifikát i evropský EU COVID. Lidé mohou mít také očkovací kartičku americké vládní agentury CDC nebo staženou trasovací britskou aplikaci NHS COVID-19.

Šéf letiště John Holland Kaye jako výhodu projektu vidí hlavně to, že na letišti budou mít přehled o počtu očkovaných a neočkovaných. "Před odletem a příletem mohou být kontroly stavu očkování prováděny bezpečně při odbavení," řekl.

Související obsah


Velká Británie vidí v přednostním odbavování naočkovaných zásadní krok i co se týče britské ekonomiky. "Spojené království zaostává za Evropou a Spojenými státy. Pokračování v přehnaně opatrném přístupu k mezinárodnímu cestovnímu ruchu by proto mohl mít neblahý vliv na zotavení britské ekonomiky a ohrozit 500 000 pracovních míst," doplnil generální ředitel aerolinek Virgin Atlantic.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraniční

Důležité Události

Píše se na Deník.cz