Domácí

Do obchodu se zatoulal jedovatý had. Uvelebil se v regálu s dětským zbožím

Do obchodu se zatoulal jedovatý had. Uvelebil se v regálu s dětským zbožím
Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Personál jednoho obchodu na Sokolovsku v prodejně narazil na nečekaného návštěvníka. V regálu s dětským zbožím ležela zmije obecná, plachý, avšak jedovatý had. Na pomoc zaměstnancům vyrazili hasiči, kteří hada ochytli a odvezli.

Takového zákazníka v obchodě v Kraslicích na Sokolovsku zřejmě ještě neměli. Na průzkum se tam vydala zmije obecná, která se uvelebila v regálu s dětským sortimentem. Podle fotografií si hověla u balíků s plenkami.

Když na ní personál narazil, místo obsloužení zavolal na pomoc hasiče. "Ti malého hada odchytli a vypustili jej mimo město do lesa," uvedli karlovarští hasiči na facebooku.

Zmiji personál našel u dětského zboží

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

V úterý pravděpodobně také zmije uštknula malého chlapce na Náchodsku. "Zasahovali jsme u nezletilého dítěte kousnutého hadem, na místo vyjížděla nejbližší lékařská posádka. Posléze byl transportován letecky na JIP Fakultní nemocnice v Hradci Králové, po celou dobu byl ve stabilním stavu," sdělili redakci TN.cz královéhradečtí záchranáři.

Související obsah

Zmije obecná je nejrozšířenější had na světě a jediný jedovatý had žijící ve volné přírodě České republiky. Nebezpečná je nicméně především pro malé savce, člověka za normálních okolností její uštknutí na životě neohrozí.

Riziko představuje například pro alergiky nebo malé děti. Jedná se nicméně o plachého hada, který útočí, pokud nemá jinou možnost. Před člověkem zpravidla prchá do bezpečí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz