Domácí

Poslanci interpelují premiéra Babiše, řešili také volební zákon

Poslanci interpelují premiéra Babiše, řešili také volební zákon
Zdroj: TV Nova

Ve čtvrtek pokračuje 111. schůzce Poslanecké sněmovny. Na programu jsou zejména pravidelné interpelace, zákonodárci by ale mohli hlasovat i o zvýšení přídavků na děti nebo o pokutách za předjíždění cyklistů v případě porušení předepsané vzdálenosti.

Ve středu odstartovala červencová schůze Poslanecké sněmovny, v rámci které budou zákonodárci projednávat zvyšování důchodů nad rámec inflace i výši postihů za předjíždění cyklistů ve vzdálenosti menší než 1,5 metru.

Právě o této předloze by mohli poslanci ve čtvrtek znovu hlasovat. Do Sněmovny ji s úpravami vrátili senátoři, stejně jako návrh zvýšení přídavků na děti.

Čtvrteční jednání každopádně zákonodárci zahájili ústními interpelacemi na členy vlády. Poslanci se dále zabývali také změnami ve volebním zákonu. Obecní, senátní a krajské volby by se měly konat vždy první říjnový týden.

Od 14:30 poslanci pokračují interpelacemi na předsedu vlády Andreje Babiše (ANO).

  

Související obsah

V novele o zvýšení přídavků a také některých daňových slev na děti senátoři doporučili provést jen menší technické úpravy. Chtějí třeba roční částky daňových slev mírně zvýšit tak, aby byly dělitelné 12, tedy počtem měsíců v roce.

Jednání Sněmovny můžete sledovat živě i na TN.cz.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz