Domácí

Poslanci interpelují premiéra Babiše, řešili také volební zákon

Poslanci interpelují premiéra Babiše, řešili také volební zákon
Zdroj: TV Nova

Ve čtvrtek pokračuje 111. schůzce Poslanecké sněmovny. Na programu jsou zejména pravidelné interpelace, zákonodárci by ale mohli hlasovat i o zvýšení přídavků na děti nebo o pokutách za předjíždění cyklistů v případě porušení předepsané vzdálenosti.

Ve středu odstartovala červencová schůze Poslanecké sněmovny, v rámci které budou zákonodárci projednávat zvyšování důchodů nad rámec inflace i výši postihů za předjíždění cyklistů ve vzdálenosti menší než 1,5 metru.

Právě o této předloze by mohli poslanci ve čtvrtek znovu hlasovat. Do Sněmovny ji s úpravami vrátili senátoři, stejně jako návrh zvýšení přídavků na děti.

Čtvrteční jednání každopádně zákonodárci zahájili ústními interpelacemi na členy vlády. Poslanci se dále zabývali také změnami ve volebním zákonu. Obecní, senátní a krajské volby by se měly konat vždy první říjnový týden.

Od 14:30 poslanci pokračují interpelacemi na předsedu vlády Andreje Babiše (ANO).

  

Související obsah

V novele o zvýšení přídavků a také některých daňových slev na děti senátoři doporučili provést jen menší technické úpravy. Chtějí třeba roční částky daňových slev mírně zvýšit tak, aby byly dělitelné 12, tedy počtem měsíců v roce.

Jednání Sněmovny můžete sledovat živě i na TN.cz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz