Domácí

Chlapec (10) chtěl z tábora domů, pak zmizel. Vyhlásili po něm pátrání

Chlapec (10) chtěl z tábora domů, pak zmizel. Vyhlásili po něm pátrání
Zdroj: Profimedia

O pořádný rozruch se postaral desetiletý chlapec na Orlickoústecku, který se rozhodl odejít z tábora domů. Pátrali po něm vedoucí i další táborníci, ale bezúspěšně. Na pomoc proto nakonec museli přispěchat i policisté.

Zmizení chlapce vedoucí tábora zaznamenal ihned po poledním klidu v okamžiku, kdy měl pokračovat táborový program. Dospělí i další táborníci bleskově proběhli okolí, ale nenašli ho. Na nic proto nečekali a okamžitě zavolali policisty.

"Na místo vyjely hlídky z Lanškrounska i širšího okolí včetně psovodů, už jsme organizovali pátrací akci, ale ta naštěstí nebyla potřeba. Desetiletého chlapce po pár minutách potkali kolegové z Lanškrouna na cyklostezce. Kluk by se evidentně neztratil – domů pochodoval správným směrem, ale to není pochvala. Správně se určitě nezachoval," upozornila policejní mluvčí Eva Maturová.

Policisté promluvili nejen s ním, ale i s rodiči a vedením tábora. Všichni se shodli na tom, že když být na táboře nechce, nikdo ho nutit nebude. Bylo velkým štěstím, že pátrání neskončilo špatně a dítěti se nic nestalo.

Související obsah

 

"Včerejší pátrání mělo šťastný konec, ale přesto upozorňujeme rodiče, aby před odjezdem svých ratolestí na táborové turnusy s nimi toto téma 'nakousli'. Jsou-li nešťastné z kolektivu, programu, prostředí…, musí o tom říct a netutlat v sobě smíšené pocity smutku a beznaděje. Zvednout se a nepozorovaně v polední pauze odejít, to je to nejhorší, co mohou udělat," varovala Maturová.

Vedoucí tábora na chlapci nezpozorovali žádné výkyvy nálad či smutku, proto neměli tušení o tom, že by měl v úmyslu utéct. "Vezmeme-li to z širšího pohledu, jsou děti, které se na táborovou partu těší celý rok a nemohou dospat rána, kdy rodičům zamávají, ale známe i případy dětí, které jely na tábor 'za trest' s pocitem, že se jich rodiče chtěli na pár dnů zbavit, což není správná varianta," dodala mluvčí s tím, že základem je komunikace.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz