Kriminalita

Lukáš napsal, že se chce zabít a zmizel. Hledají ho už dlouhé čtyři dny

Lukáš napsal, že se chce zabít a zmizel. Hledají ho už dlouhé čtyři dny
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

V pondělí večer napsal muž bratrovi SMS zprávu, že se hodlá zabít. Potom zmizel beze stopy. Pátrání bylo i po čtyřech dnech stále neúspěšné. Do akce se tak zapojila také horská služba se psy. Ve středu 28. července ho bohužel našli mrtvého.

Muž odešel z domu v pondělí večer. Vyděšená rodina okamžitě zalarmovali policisty, kteří vyhlásili celostátní pátrání. "Bratrovi ve večerních hodinách napsal SMS, že se loučí se životem, a odešel neznámo kam. Policisté povolali do pátrací akce všechny síly i prostředky," řekla TN.cz policejní mluvčí Tereza Neubauerová. V akci byla i helikoptéra s termovizí.

S pátráním pomáhají profesionální i dobrovolní hasiči, a také členové horské služby. "Policie nás požádala o psovoda. Naše nasazení začalo v pondělí v deset večer a do akce se postupně zapojili tři naši členové a dva psi, Cedr a Hektor," řekl Marek Koněrza, zasahující psovod Horské služby Jeseníky.

Související obsah

Pátrání bylo bezvýsledné. "V tuto chvíli jsme v pohotovosti a čekáme, jestli nás operační středisko opět povolá do akce. Pokud se pátrání rozšíří i do dalších míst, kde je složitý terén, je pravděpodobné, že se opět zúčastníme," dodal Koněrza.

Související obsah

Ve středu 28. července přišla smutná zpráva. "Bohužel mladý muž byl během včerejšího dne nalezen bez známek života," informovala Neubauerová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kriminalita

Důležité Události

Píše se na Deník.cz