Domácí

Úředník zrušil Vojtěchovi trvalý pobyt. Obec se za něj stydí, napsal

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) přišel formálně o trvalý pobyt v obci Včelná na Českobudějovicku. Sám od sebe mu jej totiž zrušil tamní úředník František Mareš, který napsal, že se obec za Vojtěcha stydí. Starostka se za úředníka už omluvila s tím, že vše napraví.

"Není to krok obce Včelná, protože rozhodnutí vydává obecní úřad, tam jsem pouze pověřenou osobou a nejsem ani nejvyšší osobou toho obecního úřadu, to je paní starostka,“ řekl František Mareš pro CNN Prima NEWS, která na případ upozornila.

Úředník rozhodnutí o zrušení trvalého pobytu zaslal Vojtěchovi na hlavičkovém papíru. Mareš navíc uvedl, že starostku obešel schválně a s potrestáním počítá.

Související obsah

Svůj krok odůvodnil tím, že mu vadí opatření ministerstva zdravotnictví, která Nejvyšší soud označil za protiprávní. "Správní orgán konstatuje, že vesnice Včelná se za svého občana Vojtěcha stydí a vzhledem k výše uvedeným skutečnostem rozhodl tak, jak je uvedeno ve výroku rozhodnutí," stojí v dokumentu.

"To, co udělal ten pán, tak je nezákonné. To ustanovení, na které se odkazuje, tak nic takového neumožňuje. Já se přiznám, že jsem byl hodně zaskočen. Je to moje rodná obec, považuji to za svůj druhý domov. Přijde mi to zvláštní. Toho pána shodou okolností znám," řekl pro televizi Nova ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Na čin reagovala už i starostka obce Včelná. "Panu Marešovi jsem k dnešnímu dni odejmula oprávnění pro vedení správních řízení o rušení údajů o místu trvalého pobytu z moci úřední jako oprávněná úřední osoba. Následně vydám usnesení o zrušení tohoto správního řízení vůči panu Vojtěchovi. Panu ministrovi jej doručím s omluvou," uvedla starostka Včelné Miroslava Stránská.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz