Domácí

Šťastný konec. Ukradený vodník se vrací do Nemilkova, našel ho cyklista

Příběh ukradené sochy vodníka z Nemilkova u Mostu, o kterém televize Nova informovala ve středu, má šťastný konec. Místní už nedoufali, že bývalou dominantu návsi někdy uvidí zpět na svém místě, ale starosta ve čtvrtek svým sousedům oznámil, že vodník, i když trochu pochroumaný, se našel.

Socha vodníka ležela asi 17 kilometrů od vsi. Odhozená ve škarpě. "Po odvysílání včerejší (středeční, pozn. red.) reportáže v Televizních novinách se policii ozval cyklista s tím, že tam leží nějaká věc. Nevěděl, jestli je to člověk nebo co, a zjistilo se, že je to ta ukradená socha," uvedl starosta obce Petr Pillár (ODS).

Už to pomalu vypadalo na konec vodníků v Čechách. Teď betonový fešák dostane nový kabát nohu i fajfku od pana Hájka. Ten se o výzdobu a zeleň v obci stará. "Jsme šťastní, ani jsme nedoufali, že to tak dopadne, hlavně takhle rychle," svěřil se pan Hájek.

Související obsah

 

Vodník váží odhadem 150 kilo. Aby se vrátil zpátky na svůj pařez, budou potřeba čtyři statní chlapi. "Paní Hájková přijela s nákupem a hned nám to přišla říct. Až jsme oba s manželem se rozbrečeli, ještě teď budu brečet, jakou mám radost, že se opravdu našel," neskrývá své nadšení obyvatelka Nemilkova. 

"Hlídka na oznámení cyklisty sochu našla a předala ji starostovi obce Nemilkov," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz