Domácí

Šťastný konec. Ukradený vodník se vrací do Nemilkova, našel ho cyklista

Příběh ukradené sochy vodníka z Nemilkova u Mostu, o kterém televize Nova informovala ve středu, má šťastný konec. Místní už nedoufali, že bývalou dominantu návsi někdy uvidí zpět na svém místě, ale starosta ve čtvrtek svým sousedům oznámil, že vodník, i když trochu pochroumaný, se našel.

Socha vodníka ležela asi 17 kilometrů od vsi. Odhozená ve škarpě. "Po odvysílání včerejší (středeční, pozn. red.) reportáže v Televizních novinách se policii ozval cyklista s tím, že tam leží nějaká věc. Nevěděl, jestli je to člověk nebo co, a zjistilo se, že je to ta ukradená socha," uvedl starosta obce Petr Pillár (ODS).

Už to pomalu vypadalo na konec vodníků v Čechách. Teď betonový fešák dostane nový kabát nohu i fajfku od pana Hájka. Ten se o výzdobu a zeleň v obci stará. "Jsme šťastní, ani jsme nedoufali, že to tak dopadne, hlavně takhle rychle," svěřil se pan Hájek.

Související obsah

 

Vodník váží odhadem 150 kilo. Aby se vrátil zpátky na svůj pařez, budou potřeba čtyři statní chlapi. "Paní Hájková přijela s nákupem a hned nám to přišla říct. Až jsme oba s manželem se rozbrečeli, ještě teď budu brečet, jakou mám radost, že se opravdu našel," neskrývá své nadšení obyvatelka Nemilkova. 

"Hlídka na oznámení cyklisty sochu našla a předala ji starostovi obce Nemilkov," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz