Domácí

Neznámý vandal posprejoval Karlův most, poškozená je i jedna socha

Neznámý vandal posprejoval v noci na pátek část pražského Karlova mostu. Poškozená je i jedna ze soch. Případem se už zabývá policie.

Vandal posprejoval modrou barvou zábradlí Karlova mostu, které je blíže k Pražskému hradu. Barvu nastříkal také na jednu z barokních soch.

"O posprejování mostu nás informovalo Sdružení výtvarníků Karlova mostu. Případ řešíme společně s Národní galerií, jelikož došlo i k poškození jedné ze soch,“ uvedla pro TN.cz mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková s tím, že škody, které vandal způsobil, by měly být odstraněny do několika hodin.

Související obsah

Případem se už zabývá policie. "Pražští policisté se zabývají případem posprejování Karlova mostu. V současné chvíli probíhá dokumentace na místě a zajišťování kamerových záznamů. Neznámému pachateli hrozí za trestný čin poškození cizí věci až tři roky za mřížemi," uvedla policie na Twitteru.

Karlův most se stal obětí vandalů už po několikáté. V roce 2019 ho posprejovali dva mladíci z Německa. U soudu následně dostali podmínku a pětiletý zákaz návštěvy Česka.

Takto probíhá čištění Karlova mostu od graffiti:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz