Domácí

Neznámý vandal posprejoval Karlův most, poškozená je i jedna socha

Neznámý vandal posprejoval v noci na pátek část pražského Karlova mostu. Poškozená je i jedna ze soch. Případem se už zabývá policie.

Vandal posprejoval modrou barvou zábradlí Karlova mostu, které je blíže k Pražskému hradu. Barvu nastříkal také na jednu z barokních soch.

"O posprejování mostu nás informovalo Sdružení výtvarníků Karlova mostu. Případ řešíme společně s Národní galerií, jelikož došlo i k poškození jedné ze soch,“ uvedla pro TN.cz mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková s tím, že škody, které vandal způsobil, by měly být odstraněny do několika hodin.

Související obsah

Případem se už zabývá policie. "Pražští policisté se zabývají případem posprejování Karlova mostu. V současné chvíli probíhá dokumentace na místě a zajišťování kamerových záznamů. Neznámému pachateli hrozí za trestný čin poškození cizí věci až tři roky za mřížemi," uvedla policie na Twitteru.

Karlův most se stal obětí vandalů už po několikáté. V roce 2019 ho posprejovali dva mladíci z Německa. U soudu následně dostali podmínku a pětiletý zákaz návštěvy Česka.

Takto probíhá čištění Karlova mostu od graffiti:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz