Zahraničí

Slováci otevřeli hraniční přechody. Někde lidé projedou i bez kontrol

Všechny hraniční přechody mezi Českem a Slovenskem jsou od pátečního rána opět volně průjezdné. Slovenská strana přitom v úterý většinu z nich uzavřela betonovými zátarasy. Řidiči dokonce přejedou hranici bez slibovaných kontrol.

Řidiči, kteří v pátek dopoledne projížděli přes hranici ve Strání, byli překvapeni. Po kontrolách totiž nebylo ani stopy. "Nečekala jsem to, myslela jsem si, že tu budou stát fronty. Pracně jsem si nechávala dělat testy a všechny náležitost," svěřila se řidička.

Volně průjezdné jsou od pátečního rána všechny hraniční přechody se Slovenskem. Včetně těch nejmenších, jako je Březová a Nová Bošáca.

Související obsah

Ani tam se hlídka během natáčení televize Nova neobjevila. Přitom v úterý přechod policisté zatarasili panely. Kratší fronta se občas vytvořila ve Starém Hrozenkově. Tam několik policistů kontrolovalo řidiče, kteří směřovali na Slovensko. V opačném směru ale projíždějící auta nikoho nezajímala. Otevření přechodu v Brumově - Bylnici zklidnilo atmosféru. V úterý tam dokonce jeden muž zaútočil fyzicky na policistu.

Přechody Slováci sice otevřeli, mnozí turisté si ale cestu nejspíš rozmyslí. Neočkovaní a ti, kteří neprodělali onemocnění covid-99, musejí po příjezdu na Slovensko do karantény.

Jaká je koronavirová situace ve světě? Podívejte se na video:

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Krátká zpráva

Evropský parlament udělil Sacharovu cenu Alexeji Navalnému

Evropský parlament udělil ve středu Sacharovu cenu za svobodné myšlení ruskému opozičnímu předákovi Alexeji Navalnému. Ten je momentálně vězněn v ruském vězení. Parlament ocenil jeho boj za svobodu a demokracii.

Píše se na Deník.cz