Zahraničí

Slováci otevřeli hraniční přechody. Někde lidé projedou i bez kontrol

Všechny hraniční přechody mezi Českem a Slovenskem jsou od pátečního rána opět volně průjezdné. Slovenská strana přitom v úterý většinu z nich uzavřela betonovými zátarasy. Řidiči dokonce přejedou hranici bez slibovaných kontrol.

Řidiči, kteří v pátek dopoledne projížděli přes hranici ve Strání, byli překvapeni. Po kontrolách totiž nebylo ani stopy. "Nečekala jsem to, myslela jsem si, že tu budou stát fronty. Pracně jsem si nechávala dělat testy a všechny náležitost," svěřila se řidička.

Volně průjezdné jsou od pátečního rána všechny hraniční přechody se Slovenskem. Včetně těch nejmenších, jako je Březová a Nová Bošáca.

Související obsah

Ani tam se hlídka během natáčení televize Nova neobjevila. Přitom v úterý přechod policisté zatarasili panely. Kratší fronta se občas vytvořila ve Starém Hrozenkově. Tam několik policistů kontrolovalo řidiče, kteří směřovali na Slovensko. V opačném směru ale projíždějící auta nikoho nezajímala. Otevření přechodu v Brumově - Bylnici zklidnilo atmosféru. V úterý tam dokonce jeden muž zaútočil fyzicky na policistu.

Přechody Slováci sice otevřeli, mnozí turisté si ale cestu nejspíš rozmyslí. Neočkovaní a ti, kteří neprodělali onemocnění covid-99, musejí po příjezdu na Slovensko do karantény.

Jaká je koronavirová situace ve světě? Podívejte se na video:

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz