Domácí

V Doksech se někdo pokusil vykolejit vlak, na trať položil obří balvan

Těžko pochopitelný případ vyšetřují policisté na Českolipsku. U města Doksy se neznámý člověk pokusil vykolejit osobní vlak, ve kterém cestovalo 25 lidí. Na koleje položil velký balvan.

V osobním vlaku mezi obcemi Doksy a Okna jelo 23 cestujících, strojvůdce a průvodčí. Když vlak kolem osmé hodiny večerní projížděl zatáčkou, strojvůdce si na poslední chvíli všiml, že na kolejích leží velký balvan. Jeho hmotnost kriminalisté odhadli minimálně na 80 kilogramů.

"Jsme dospěli k jednoznačnému závěru, že překážku do kolejiště někdo musel umístit úmyslně,“ řekla mluvčí policie Ivana Baláková.

Související obsah

Zkušený strojvůdce se rozhodl nebrzdit a podle kriminalistů šlo o správné rozhodnutí. Kámen silně poškodil lokomotivu, cestujícím se naštěstí nic nestalo. Z proražené nádrže ale vyteklo 700 litrů nafty a 60 litrů motorového oleje. Kriminalisté si myslí, že balvan, vzhledem k jeho hmotnosti, do kolejiště nemohl položit jeden člověk.

"Kriminalisté v této souvislosti už zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu obecného ohrožení," dodala Baláková s tím, že pachatelům nepochopitelného činu teď hrozí až osm let za mřížemi.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz