Domácí

V Doksech se někdo pokusil vykolejit vlak, na trať položil obří balvan

Těžko pochopitelný případ vyšetřují policisté na Českolipsku. U města Doksy se neznámý člověk pokusil vykolejit osobní vlak, ve kterém cestovalo 25 lidí. Na koleje položil velký balvan.

V osobním vlaku mezi obcemi Doksy a Okna jelo 23 cestujících, strojvůdce a průvodčí. Když vlak kolem osmé hodiny večerní projížděl zatáčkou, strojvůdce si na poslední chvíli všiml, že na kolejích leží velký balvan. Jeho hmotnost kriminalisté odhadli minimálně na 80 kilogramů.

"Jsme dospěli k jednoznačnému závěru, že překážku do kolejiště někdo musel umístit úmyslně,“ řekla mluvčí policie Ivana Baláková.

Související obsah

Zkušený strojvůdce se rozhodl nebrzdit a podle kriminalistů šlo o správné rozhodnutí. Kámen silně poškodil lokomotivu, cestujícím se naštěstí nic nestalo. Z proražené nádrže ale vyteklo 700 litrů nafty a 60 litrů motorového oleje. Kriminalisté si myslí, že balvan, vzhledem k jeho hmotnosti, do kolejiště nemohl položit jeden člověk.

"Kriminalisté v této souvislosti už zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu obecného ohrožení," dodala Baláková s tím, že pachatelům nepochopitelného činu teď hrozí až osm let za mřížemi.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz