Zahraničí

Hororová cesta pro vysvědčení: U Salzburku vykolejil vlak s dětmi

Takhle si 54 dětí v salcburském regionu Lungau konec školního roku určitě nepředstavovalo. Na trati Murtalbahn vykolejil v pátek vlak, ve kterém školáci cestovali. Jeden ze tří vagonů se zřítil do řeky Mury. Při nehodě se 17 dětí zranilo.

V Rakousku v salcburském regionu Lungaue se na železniční trati Murtalbahn v pátek krátce po sedmé ráno stala nehoda. Podle rakouských webů Kronen a Kurier jeden vagon vykolejil a spadl do řeky Mury. V době nehody ve vlaku bylo 54 dětí, které si jely pro vysvědčení. Ve Spolkové zemi Salcbursko totiž letní prázdniny začínají až v pondělí.

Na místo kromě zdravotníků s dvěma vrtulníky i vodní záchrannou službou dorazily také zásahové jednotky hasičů, policistů a Červeného kříže. K vyzvednutí vykolejeného vagonu bude zapotřebí speciální vozidlo.

Při nehodě se zranilo 17 dětí. Některé ošetřili na místě, čtyři z nich museli převézt do nemocnic v Tamswegu a v Murtalu.

Související obsah

Trať Murtalbahn, která projíždí údolím řeky Mury, spojuje města Murau ve Štýrsku a Tamsweg v Salcburku. Nehoda se stala mezi obcemi Prendlitz a Kendlbruck. Její příčiny zatím nejsou jasné.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz