Počasí

Pietní místo Ležáky zaplavila voda! Část hráze rybníka se propadla

Silné bouřky a vytrvalé deště napáchaly škody i na Chrudimsku. Území nacisty vypálené obce Ležáky zaplavila v pátek voda z tamního rybníka i potoku. Ředitelka památníku Kamila Chvojková vyzývá, aby se lidé této oblasti pokud možno vyhnuli.

Na sociálních sítích se objevila výstraha před návštěvou Památníku Ležáky. "Následkem silné bouře, která zasáhla Chrudimsko, došlo k propadnutí části hráze rybníka Ležák nad Švandovým mlýnem. Žádáme návštěvníky, aby dbali zvýšené opatrnosti při pohybu pietním územím," uvádí se v ní.

Ředitelka památníku Kamila Chvojková upřesnila, že kromě rybníka se vylil i potok Ležák. "Hráz je v havarijním stavu, ale protržená není," sdělila TN.cz. 

Související obsah

Během bouře silný vítr vyvrátil také stromy na několika místech.
"Varujeme před pohybem po pietním územím a doporučujeme návštěvníkům, aby odložili návštěvu Národního Kulturního Památníku Ležáky do doby, kdy budou nejpalčivější následky bouře odstraněny. Děkujeme za pochopení," varují místní.

Od vypálení osady Ležáky na Chrudimsku uplynulo letos 79 let. 24. června roku 1942 tam nacisté zabili většinu obyvatel kvůli tomu, že odboj v obci ukrýval vysílačku.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz