Počasí

Pietní místo Ležáky zaplavila voda! Část hráze rybníka se propadla

Silné bouřky a vytrvalé deště napáchaly škody i na Chrudimsku. Území nacisty vypálené obce Ležáky zaplavila v pátek voda z tamního rybníka i potoku. Ředitelka památníku Kamila Chvojková vyzývá, aby se lidé této oblasti pokud možno vyhnuli.

Na sociálních sítích se objevila výstraha před návštěvou Památníku Ležáky. "Následkem silné bouře, která zasáhla Chrudimsko, došlo k propadnutí části hráze rybníka Ležák nad Švandovým mlýnem. Žádáme návštěvníky, aby dbali zvýšené opatrnosti při pohybu pietním územím," uvádí se v ní.

Ředitelka památníku Kamila Chvojková upřesnila, že kromě rybníka se vylil i potok Ležák. "Hráz je v havarijním stavu, ale protržená není," sdělila TN.cz. 

Související obsah

Během bouře silný vítr vyvrátil také stromy na několika místech.
"Varujeme před pohybem po pietním územím a doporučujeme návštěvníkům, aby odložili návštěvu Národního Kulturního Památníku Ležáky do doby, kdy budou nejpalčivější následky bouře odstraněny. Děkujeme za pochopení," varují místní.

Od vypálení osady Ležáky na Chrudimsku uplynulo letos 79 let. 24. června roku 1942 tam nacisté zabili většinu obyvatel kvůli tomu, že odboj v obci ukrýval vysílačku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz